Откако руски комичари го исмеаја Дуда, кој 7 минути мислел дека зборува со Макрон, Моравјецки ги заострува правилата

Ќе се заострат правилата за проверка кој телефонски разговара со претседателот на државата, затоа што минатата недела, руски комичари го измамија Анджеј Дуда ...
| | веќе видена | слични

Варшава се подготвува да поднесе официјално барање за делови од Западна Украина и претседателот Анджеј Дуда веќе им наложил на „релевантните служби“ да најдат ...
| | веќе видена | слични

Полска ги забрзува подготовките за анексија на територии во западна Украина, изјави денеска директорот на Руската служба за надворешно разузнавање (СВР) Сергеј ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Полска предлага противракетните системи „Патриот“ што ги нуди Германија, да ѝ бидат предадени на Украина, но од НАТтО сметаат дека Берлин сам мора да одлучи за ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Одлуката дали да се испрати системот за противвоздушна одбрана „Патриот” во Украина ја носат поединечни земји, изјави денеска генералниот секретар на НАТО, ...
| | веќе видена | слични

Одлуката дали да се испрати системот за противвоздушна одбрана „Патриот“ во Украина ја носат поединечни земји, изјави генералниот секретар на НАТО, ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Берлин денеска јасно стави до знаење дека системите за ПВО „Патриот“ што предложи да и ги обезбеди на Полска се наменети за употреба само на територијата на ...
| | веќе видена | слични

Полската опозиција остро ги критикуваше претставниците на власта во четвртокот за предлогот германските противвоздушни системи „Patriot“ наместо во Полска да ...
| | веќе видена | слични

Полските лидери денеска оценија дека најдобро би било противвоздушниот систем, кој Германија ѝ го понуди на Полска, да ѝ биде даден на Украина за одбрана од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во рамки на посетата на Албанија, вечерва Еди Рама во премиерскиот кабинет го прими германскиот претседател Франк-Валтер Штајнмаер. За време на средбата Рама ...
сите 151 | | | веќе видена

„Правораздавачите“ се имуни на лелеците и солзите на родителите, кои по нечија туѓа вина го изгубиле својот млад син. Ова е ставот на Бојан Петровски, брат на ...
сите 97 | | | веќе видена

Не стивнуваат реакциите по смртта на познатиот неврохирург, професор д-р Јовица Угриновски, кој вчера беше погребан на градските гробишта во Бутел. Бројни ...
сите 46 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски на денешната прес-конференција критикувајќи го однесувањето на претседавачот на Советот на Град Скопје, Трајко Славевски, нагласи ...
сите 97 | | | веќе видена

По две недели пауза, повторно дојави за бомби во 9 средни училишта. Но за прв пат закана за поставен експлозив добија и две основни училишта. Станува збор за ...
сите 109 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Откако руски комичари го исмеаја Дуда, кој 7 минути мислел дека зборува со Макрон, Моравјецки ги заострува правилата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: