Ќе ја преземе ли Алибаба доминацијата во глобалната интернет продажба?

Како што се приближува божиќната сезона, продажбата преку Интернет има тенденција да се зголемува. Иако Амазон останува лидер, се повеќе луѓе се свртуваат кон ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Американските потрошувачи потрошиле рекордни 9,12 милијарди долари за време на овогодинешниот „црн петок“ исклучиво на онлајн купување, покажуваат податоците ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Илјадници Американци ги отворија паричниците за купување преку интернет, а најчесто се купува електротехника и играчки. Овој ден се смета како идеалан за ...
| | веќе видена | слични

„Сајбер понеделник“ е најголемиот ден за он-лајн пазарење во САД и следува веднаш по националниот Ден на благодарноста. Илјадници Американци ги отворија ...
| | веќе видена | слични

Американските граѓани на црниот петок потрошиле рекордни 9,12 милијарди долари за купување преку Интернет, покажуваат пресметките на американскиот ТВ канал ...
| | веќе видена | слични

Р екордни 9,12 милијарди долари потрошиле купувачите во Америка за купување преку Интернет на Црниот петок, објави Adobe, која ја следи продажбата на ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Онлајн купувачите не дозволија загриженоста за повисоките цени или рецесијата да ги спречи да го создадат рекордниот црн петок. ...
| | веќе видена | слични

Американскиот претседател Џозеф Бајден заминал на празничен шопинг во Масачусетс каде што го поминува Денот на благодарноста, во неколку помали продавници како ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Приватните превозници остануваат на блокадите и ноќеска. Автобуси се паркирани на крстосницата кај ТЦ „Мавровка“, на крстосницата кај Црвен крст и на ...
сите 355 | | | веќе видена

Дводневниот билатерален скрининг состанок за Поглавјето 23, „Правосудство и фундаментални права“, покажа дека имаме системски капацитет и подготвеност да го ...
сите 378 | | | веќе видена

Семејството на хрватскиот ракометар Денис Тот упати благодарност до македонското правосудство, откако обвинетите Анџело Георгиевски (28), Клементина Лефковска ...
сите 99 | | | веќе видена

Познатиот неврохирург доктор Јовица Угриновски денес почина на 77 години по долго и тешко боледување. Веста ја соопштија од „Неуромедика“ чии основач беше тој. ...
сите 52 | | | веќе видена

Разбравме дека ќе биде отворен Уставот на Република Македонија, со цел во него да бидат впишани уште етнички заедници, па сакаме во него да влеземе и ние ...
сите 45 | | | веќе видена

Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) ги ИЗбираше своите раководни тела Младен Чадиковски повторно е избран за претседател на Здружението на новинарите ...
сите 61 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ќе ја преземе ли Алибаба доминацијата во глобалната интернет продажба?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: