Меси се договорил со Саудијците па затоа Аргентина изгуби на Светско, пишуваат шпанските медиуми


Најдобриот фудбалер на светот во мај потпишал договор со Саудијците, па затоа Аргентина ги пушти да ги победат на првиот натпревар во нивната група на ...
| | веќе видена | слични

По сензационалната 2:1 победа на Саудиска Арабија над Аргентина, се појави веста дека богатата азиска земја, односно кралот Салман ќе им подари по „Ролс ројс“ ...
| | веќе видена | слични

Најдобриот играч на Саудиска Арабија, Салех Ал Шехри вели дека приказната за подарени Ролс-ројс автомобили по големата победа против Аргентина во премиерниот ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Селекторот на репрезентацијата на Саудиска Арабија, Ерве Ренар даде свое видување на натпреварот од 2. коло од групната фаза на Светското првенство 2022 против ...
| | веќе видена | слични

Капитенот на фудбалска репрезентација на Полска, Роберт Левандовски, изјави дека му се остварил сонот откако го постигна првиот гол на настапите на Светските ...
| | веќе видена | слични

Роберт Левандовски ја потврди победата на Полска над Саудиска Арабија со својот прв гол постигнат на мундијалите, погодок кој направи да видиме сцена и емоции ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нема никаква реакција од Градот Скопје, никој ништо не кажува од нивна страна и засега блокадите ќе останат, изјави за МИА директорот на приватниот автобуски ...
сите 288 | | | веќе видена

Денес требаше Арсовска да излезе и да понуди решение, но таа два дена смислувала што да излаже, обвинија од ВМРО ДПМНЕ. Во продолжение соопштението од ...
сите 299 | | | веќе видена

Инспириран од дојавите за бомби во училиштата, и ученик од скопски Карпош испратил заканувачки пораки за поставени експлозиви во четири скопски училишта.Оваа ...
сите 272 | | | веќе видена

Познатиот неврохирург доктор Јовица Угриновски денес почина на 77 години по долго и тешко боледување. Веста ја соопштија од „Неуромедика“ чии основач беше тој. ...
сите 52 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, ни открива дека „со внесувањето на Бугарите во македонскиот Устав ќе се побие тезата дека сме ист народ“. – ...
сите 23 | | | веќе видена

Откако Аргентина се пласираше во четвртфиналето на Светското првенство, Лионел Меси отворено проговори за своите фаворити на Светското првенство во Катар… За ...
сите 110 | | | веќе видена

Полицијата попладнево приведе пет лица кои за време на фудбалски натпревар на фудбалски терен на подрачјето на општина Аеродром нападнале неколку лица, фрлајќи ...
сите 324 | | | веќе видена

По детални проверки на Одделот за внатрешна контрола и криминалистички истраги, комплетно е расчистен случајот со нелегалното користење на т.н. флешери, за кој ...
сите 180 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Меси се договорил со Саудијците па затоа Аргентина изгуби на Светско, пишуваат шпанските медиуми

Од:
До кого (е-маил):
Порака: