#Поларис: Трансхуманизам – за човештвото +


Пишува: Бранко Прља Како да ги зачуваме националните и креативни наследства со помош на вештачката интелигенција? Преку интегративните процеси во ЕУ Македонија ...
| | веќе видена | слични

Пишува: Соња Стојадиновиќ Треба да се размисли за тоа дека сите предлози и промени кои доаѓаат од Брисел, не можат ефикасно да се применат и во Македонија ...
| | веќе видена | слични

На 20-от национален конгрес на Комунистичката партија на Кина минатиот месец, претседателот Си Џинпинг ја зацврсти својата власт. Централизацијата на моќта на ...
| | веќе видена | слични

Само неколку дена пред Белата куќа да ја објави новата Национална безбедносна стратегија на САД во октомври, администрацијата на претседателот Џо Бајден објави ...
| | веќе видена | слични

Останато

Најголемата германска банка Дојче банк загуби дури 15 отсто од вредноста по големиот пад на цените на акциите на берзите, што дополнително ја разниша довербата ...
сите 140 | | | веќе видена

Денес во Сараево, зелените партии од регионот на Западен Балкан потпишааа Декларација за заедничка соработка. Оваа иницијатива, велат од ДОМ, започна пред една ...
сите 109 | | | веќе видена

Ковачевски да излезе и да го покаже документот колку пратеници од СДС не му се потпишале дека ќе гласаат уставни измени. Ковачевски треба да каже дали откако ...
сите 379 | | | веќе видена

Економските политики на Владата предводена од СДСМ и премиерот Димитар Ковачевски и антикризните мерки вредни 760 милиони евра дадоа резултат, соопшти денеска ...
сите 151 | | | веќе видена

Се чувствувам засрамено што воопшто имав можност во животот да запознаам една таква личност. И таа и СДСМ им должат извинување на скопјани, рече лидерот на ...
сите 104 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

#Поларис: Трансхуманизам – за човештвото +

Од:
До кого (е-маил):
Порака: