ВМРО-ДПМНЕ: Железниците пропаѓаат, а менаџерскиот тим со дебели плати, за еден мандат ја чинат Македонија над 650 илјади евра

2 копии

Возот Скопје - Битола патува 10 часа, линиите кон Кичево и Кочани се укинати, железниците се во кома, ама битно џебовите на директорите се полнат со дебели ...
| | веќе видена | слични

Министерот за транспорт и врски Благој Бочварски денеска најави дека повеќе можности за патување на граѓаните со железницата ќе се овозможи со процесот на ...
| | веќе видена | слични

Министерот за транспорт и врски Благој Бочварски најавува дека ќе продолжи поддршката од државата за Железници на РСМ Транспорт за одржување на патничките ...
| | веќе видена | слични

Како што малиот Трпе го чекал возот што татко му му го ветил за роденден, така и ние со години го чекаме возот за Грција што на секои избори ни го ветуваат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Железничкиот сообраќај на територијата на Р. Македонија се одвива од далечната 1873 година. Следнава 2023 година ќе одбележиме јубилеј, 150 години железници во ...
| | веќе видена | слични

Платформи, чекална, ескалатор, тоалет. Оваа табла со патоказ ќе ве пречека на самиот влез од централната Железничка станица во Скопје, но иако убаво напишано и ...
| | веќе видена | слични

Останато

Приватните автобуски превозници веќе трет ден по ред продолжуваат со протестите преку блокади на неколку од главните сообраќајни точки во главниот град. Според ...
сите 293 | | | веќе видена

Скопје е блокирано заради матните тендери на Арсовска, плод на коалицијата со Ковачевски. Таков тендер е набавката на гориво за потребите на ЈСП од 27 милиони ...
сите 392 | | | веќе видена

Утрово до дел од скопските средни училишта повторно пристигнаа дојави за поставени бомби. Засега до редакцијата на „Фактор“ стигнаа информации дека има дојави ...
сите 274 | | | веќе видена

Познатиот неврохирург доктор Јовица Угриновски денес почина на 77 години по долго и тешко боледување. Веста ја соопштија од „Неуромедика“ чии основач беше тој. ...
сите 42 | | | веќе видена

И утринава продолжија блокадите на приватните превозници на клучните булевари во Скопје.. Околу 200 автобуси и денеска се поставени на крстосницата кај ...
сите 83 | | | веќе видена

Откако Аргентина се пласираше во четвртфиналето на Светското првенство, Лионел Меси отворено проговори за своите фаворити на Светското првенство во Катар… За ...
сите 142 | | | веќе видена

Репрезентацијата на Србија го заврши настапот на Светското првенство уште во групната фаза и тоа беше големо разочарување со оглед на очекувањата пред ...
сите 210 | | | веќе видена

По детални проверки на Одделот за внатрешна контрола и криминалистички истраги, комплетно е расчистен случајот со нелегалното користење на т.н. флешери, за кој ...
сите 115 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Железниците пропаѓаат, а менаџерскиот тим со дебели плати, за еден мандат ја чинат Македонија над 650 илјади евра

Од:
До кого (е-маил):
Порака: