ВМРО-ДПМНЕ: Железниците пропаѓаат, а менаџерскиот тим со дебели плати, за еден мандат ја чинат Македонија над 650 илјади евра

2 копии

Возот Скопје - Битола патува 10 часа, линиите кон Кичево и Кочани се укинати, железниците се во кома, ама битно џебовите на директорите се полнат со дебели ...
| | веќе видена | слични

Министерот за транспорт и врски Благој Бочварски денеска најави дека повеќе можности за патување на граѓаните со железницата ќе се овозможи со процесот на ...
| | веќе видена | слични

Министерот за транспорт и врски Благој Бочварски најавува дека ќе продолжи поддршката од државата за Железници на РСМ Транспорт за одржување на патничките ...
| | веќе видена | слични

Како што малиот Трпе го чекал возот што татко му му го ветил за роденден, така и ние со години го чекаме возот за Грција што на секои избори ни го ветуваат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Железничкиот сообраќај на територијата на Р. Македонија се одвива од далечната 1873 година. Следнава 2023 година ќе одбележиме јубилеј, 150 години железници во ...
| | веќе видена | слични

Платформи, чекална, ескалатор, тоалет. Оваа табла со патоказ ќе ве пречека на самиот влез од централната Железничка станица во Скопје, но иако убаво напишано и ...
| | веќе видена | слични

Останато

Релативизацијата е многу опасна работа од официјален функционер како претседател на Република Македонија, порачува проф. д-р Тања Каракамишева, во врска со ...
сите 166 | | | веќе видена

Новак Ѓоковиќ денеска ја освои десеттата титула на Австралија опен, а 22 во кариерата. Тој постојано вели дека освен родителите, најголема поддршка отсекогаш ...
сите 313 | | | веќе видена

Има надворешни фактори кои не сакаат Бугарија и Северна Македонија да бидат во добри односи. Тоа се оние луѓе кои не сакаат РСМ да биде дел од Европската ...
сите 130 | | | веќе видена

Четириесетгодишна скопјанка, вчера, во 20:30 часот во Полициска станица Центар, пријавила дека по претходна расправија, била физички нападната од нејзиниот ...
сите 156 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Железниците пропаѓаат, а менаџерскиот тим со дебели плати, за еден мандат ја чинат Македонија над 650 илјади евра

Од:
До кого (е-маил):
Порака: