Конкурс за расказ за млади автори

3 копии

Во пресрет на 8-ми декември, празникот на учителот и просветител „Св. Климент Охридски“, матичната библиотека при Домот на Култура „Драги Тозија“ – Ресен, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Националната установа Центар за култура ,,Никола Јонков Вапцаров” од Делчево го распиша наградниот литературен конкурс ,,Вапцаров, писател со револуционерни ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Заради афирмација на улогата на пазарот на капитал, како и поттикнување на истражувањата и развојот на научната мисла особено кај ...
| | веќе видена | слични

Останато

Државните награди „Св. Климент Охридски“ за 2022 година за долгогодишни остварувања во областа на воспитанието, образованието, културата, уметноста, ...
сите 200 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска им го честиташе на новинарите изборот на претседател и раководство на Здружението на новинари на Македонија (ЗНМ), кои беа ...
сите 63 | | | веќе видена

Истовремено политичарите поради поврзаноста на таа сцена со парламентарната партија АфД бараат заострување на безбедносните мерки за Бундестагот. „Мрежата на ...
сите 77 | | | веќе видена

Контроверзиите помеѓу Џердан Шаќири и српските навивачи и новинари продолжија и по вчерашниот пораз на Швајцарија од Португалија со 6:1. Новинар на српски ...
сите 163 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Конкурс за расказ за млади автори

Од:
До кого (е-маил):
Порака: