Што ти е судбина, на Бразил и Србија ќе им суди истиот судија од пред четири години


Селекциите на Бразил и на Србија својот прв меч на Мундијалот во Катар ќе го играат в четврток, од 20 часот, а познато е кој ќе биде главен судија и тука има ...
| | веќе видена | слични

Снимката на која фудбалерот на Аргентина слави по победата над Мексико во второто коло од групната фаза на Мундијалот (2:0) предизвика бројни реакции на ...
| | веќе видена | слични

Андрес Гвардадо како капитен и еден од најискусните во тимот на Мексико важи за вистинска фудбалска легенда на оваа земја, но судбината посака да не може да им ...
| | веќе видена | слични

Лионел Меси во кариерата ги освои сите најзначајни трофеи како на клупски така и на индивидуален план. Со Аргентина стана и првак на Јужна Америка, но му ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На Светското првенство во Катар денес не очекуваат нови четири натпревари од третото коло, а секако дека дербито го играат Полска и Аргентина. Фаворитите во ...
| | веќе видена | слични

Фудбалерите на Аргентина и Полска денеска од 20 часот решаваат за тоа кој ќе ја помине групата „Ц“ на Светското фудбалско првенство во Катар. Ова значи дека ...
| | веќе видена | слични

6787 Полска – Аргентина (20.00 часот) Победата над Мексико ги врати Аргентинците во живот по шокантниот пораз од Саудиска Арабија на стартот од Мундијалот и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Приватните превозници се откажаа од блокирање на градот поради барањата на граѓаните, но и поради молбите да има проток на движење за граѓаните и за децата кои ...
сите 385 | | | веќе видена

Во четвртокот вечера, околу 21,40 часот пред угостителски објект на подрачјето на општината Биурледа на улицатата „Александар Урдаревски“, полициски службеници ...
сите 557 | | | веќе видена

Нашите сомнежи се дека на средбата која се случила на средбата во Влада помеѓу Данела Арсовска, Димитар Ковачевски и еден градоначалник од скопските општини, ...
сите 182 | | | веќе видена

По четири години од сообраќајната несреќа во селото Ласкарци во која загинаа 16 луѓе и 37 беа повредени, Силвана, ќерка на една од загинатите во несреќата, ...
сите 114 | | | веќе видена

Поранешниот министер за здравство и познат неврохирург Венко Филипче, објави слика од едногодишно момче кое поминало тешка операција. „Едногодишниот Зоран е ...
сите 53 | | | веќе видена

Невладините организации на македонските Бугари во Македонија побарале средба со комесарот за проширување и соседски прашања на ЕУ, Оливер Вархеји, поради ...
сите 153 | | | веќе видена

Потпретседателот на СДСМ, Перо Костадинов, денеска се обрати пред граѓаните на трибината под мотото „Силно и одлучно кон иднината“ што се одржа во општина ...
сите 177 | | | веќе видена

Почитувани ученици, родители и вработени! Во врска со денешните случувања за дојава на бомба во училиштето ООУ,,Кочо Рацин"Петровец и објавувањата во медиумите ...
сите 171 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Што ти е судбина, на Бразил и Србија ќе им суди истиот судија од пред четири години

Од:
До кого (е-маил):
Порака: