Охридската полиција кривично пријави радовишанец и прилепчанец за коментари на социјалните мрежи

СВР Охрид поднесе кривична пријава против двајца мажи, кои ги сомничи дека сториле кривично дело „ширење на расистички и ксенофобичен материјал по пат на ...
| | веќе видена | слични

18-годишен жител на тетовското село Ларце доби кривична пријава откако ја уценувал неговата малолетна девојка со објавувањето на нејзини недолични фотографии, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

СВР Тетово поднесе кривична пријава Ш.С.(18) од с.Ларце, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „уцена“. На 17.09.2022 било пријавено дека ...
| | веќе видена | слични
14 копии
2 копии
5 копии
5 копии

СВР Охрид поднесе кривична пријава против велешанец поради ширење расистички и ксенофобичен материјал по пат на компјутерски системи. Според информациите од ...
| | веќе видена | слични

Кривична за скопјанец, на полицајци лажно им се претставил како полициски службеник Билјана Богоеска 29.11.2022 / 14:32 Хроника МВР информира дека Единицата за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Хаосот што во овој период му се случува на градот Скопје е само поради неспособноста и бизнис интересите на ВМРО-ДПМНЕ и на нивниот претседател Христијан ...
сите 270 | | | веќе видена

Дводневниот билатерален скрининг состанок за Поглавјето 23, „Правосудство и фундаментални права“, покажа дека имаме системски капацитет и подготвеност да го ...
сите 326 | | | веќе видена

Семејството на хрватскиот ракометар Денис Тот упати благодарност до македонското правосудство, откако обвинетите Анџело Георгиевски (28), Клементина Лефковска ...
сите 99 | | | веќе видена

Познатиот неврохирург доктор Јовица Угриновски денес почина на 77 години по долго и тешко боледување. Веста ја соопштија од „Неуромедика“ чии основач беше тој. ...
сите 52 | | | веќе видена

Разбравме дека ќе биде отворен Уставот на Република Македонија, со цел во него да бидат впишани уште етнички заедници, па сакаме во него да влеземе и ние ...
сите 35 | | | веќе видена

Професорот Димитрија Ангелков од средното електро-машинско училиште во Кавадарци вели дека има решение за надминување на проблемот со хибридните напади кои ја ...
сите 202 | | | веќе видена

Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) ги ИЗбираше своите раководни тела Младен Чадиковски повторно е избран за претседател на Здружението на новинарите ...
сите 61 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Охридската полиција кривично пријави радовишанец и прилепчанец за коментари на социјалните мрежи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: