Русија: Ова ќе биде преседан што засекогаш ќе го смени текот на историјата

„Ја информираме светската заедница дека нуклеарната централа е во опасност од нуклеарна несреќа и јасно е дека Киев смета дека е прифатлив мал нуклеарен ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Официјален Киев тврди дека Русите се подготвуваат за ново значајно повлекување во Украина. Шефот на украинската државна енергетска компанија „Енергоатом“, ...
| | веќе видена | слични

Украина уапси службеник во Херсон, кого го сомничат дека им помагал на Русите. Обвинителството го сомничи дека им помогнал на руските сили. Украина го приведе ...
| | веќе видена | слични
2 копии
5 копии

Првиот човек на Меѓународната агенција за атомска енергија (МААЕ) Рафаел Гроси денеска изјави дека агенцијата ќе го зголеми бројот на свои вработени во ...
| | веќе видена | слични

Украина уапси службеник во Херсон, го сомничат дека им помага на руските окупаториУкраина го приведе заменик-шефот на градскиот совет во Херсон, кој беше ...
| | веќе видена | слични

Битката за источниот град Бахмут се претвори во крвав хаос со стотици загинати и ранети секој ден, додека ни руските, ни украинските трупи не се во можност да ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски и основниот јавен обвинител на Основното јавно обвинителство Скопје, Гаврил Бубевски утре во 09:30 часот ќе ...
сите 370 | | | веќе видена

На маргините на самитот на ОБСЕ, почесниот конзул на Малта во Северна Македонија, Кочо Анѓушев имаше работен доручек со министерот за надворешни и европски ...
сите 258 | | | веќе видена

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг изјави дека војните се инхерентно непредвидливи и дека „треба да се подготвиме и за лоши вести од Украина“. ...
сите 129 | | | веќе видена

Шпанската национална полиција во заедничка акција со цариниците во јужното пристаниште Алгесирас заплени речиси еден тон кокаин скриен во контејнери испратени ...
сите 37 | | | веќе видена

Полицијата доцна синоќа во Валандово приведе 50-годишна жена од градот затоа што физички го нападнала нејзиниот сопруг. За настанот бил известен јавен ...
сите 217 | | | веќе видена

„Јас сум пријател на еврејскиот народ и на Израел“, рекол поранешниот гувернер на Калифорнија, Арнолд Шварценегер, нежно прегрнувајќи го 14-годишното израелско ...
сите 62 | | | веќе видена

Владејачката партија преку прес-конференцијата на портпаролката Богданка Кузеска денеска ги објави износите кои во наредниве 5 месеци, пред изборите, ќе ги ...
сите 253 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Русија: Ова ќе биде преседан што засекогаш ќе го смени текот на историјата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: