Вучиќ за ситуацијата на Косово: На раб на конфликт


Српскиот претседател Александар Вучиќ коментирајќи ја изјавата на косовскиот премиер Албин Курти кој рече дека нема да оди во Брисел само за да разговара за ...
| | веќе видена | слични

Наместо Вучиќ да жали што му бил министер на Милошевиќ, тој жали што излегов од затвор, вели косовскиот премиер Албин Курти. Тој се лути затоа што Србија не ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, денеска изјави дека во однос на статусот на Косово, прашањето за него е завршено, и тоа во во согласност со ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Српскиот претседател Александар Вучиќ вчера изјави дека ако Курти вели дека за него прашањето за статусот на Косово е завршено, тоа е и за мене завршено, но ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ситуацијата на Косово врие, Курти се повикува на силата на западните земји, вели српскиот претседател Александар Вучиќ. Вучиќ, е во посета на Норвешка, каде ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, е во посета на Норвешка, каде што денеска и утре ќе разговара со државниот врв.Вучиќ во своето обраќање до јавноста ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ изјави дека во однос на продолжувањето на преговорите со Приштина „нема многу надеж, но постои страв од идни ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Најавувајќи го интервјуто со косовскиот премиер Албан Курти авторот кој важи за еден од најдобрите познавачи на Источна Европа и проширувањето на ЕУ открива ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

СДСМ вечер на седница на Извршниот одбор треба да ја формализира одлуката актуелиот координатор на пратеничката група Јован Митрески, да биде претседател на ...
сите 398 | | | веќе видена

Осомничениот за монструозното убиство на малолетната Вања Ѓурчевска од Скопје и Панче Жежовски од Велес, Љупчо Палевски-Палчо, доколку сака и доколку има добар ...
сите 142 | | | веќе видена

Специјалистот по судска медицина и судски вештак од Србија, д-р Љубиша Божиќ во утринската програма „Редакција“ на српската „ ТВ Курир “ ги анализираше двете ...
сите 57 | | | веќе видена

Осомничениот напаѓач од Париз, кој минатиот викенд уби едно лице во близина на Ајфеловата кула, е обвинет за убиство и обид за убиство во врска со терористичка ...
сите 58 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски, во вечерашното интервју за „360 степени“ говореше и за евроинтегративниот процес ...
сите 49 | | | веќе видена

Директорката на „Јохан Хајнрих Песталоци“, училиштето каде што учеше Вања, не им дозволила на хрватски репортери да фотографираат и ги избркала од училиштето, ...
сите 79 | | | веќе видена

Колумнистот Дарко Јаневски ги толкува изјавите на министерот Оливер Спасовски, но и на целата власт дека опозицијата уште еднаш ги убива жртвите, наспроти ...
сите 80 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вучиќ за ситуацијата на Косово: На раб на конфликт

Од:
До кого (е-маил):
Порака: