Полицијата го фати крадецот кој украде две чешми и предизвика поплава во центарот за култура во Битола

Полициски службеници од криминалистичката полиција при СВР Битола го лишиле од слобода Б. В. (23) од Битола поради сторено кривично дело тешка кражба на ...
| | веќе видена | слични
14 копии
2 копии
5 копии
3 копии

СВР Охрид поднесе кривична пријава против велешанец поради ширење расистички и ксенофобичен материјал по пат на компјутерски системи. Според информациите од ...
| | веќе видена | слични

Кривична за скопјанец, на полицајци лажно им се претставил како полициски службеник Билјана Богоеска 29.11.2022 / 14:32 Хроника МВР информира дека Единицата за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Мојата порака и до градоначалничката и до Ковачевски е кога ќе се среќаваат на тие тајни средби во Владата е да договорат суштински работи кои ќе им помогнат ...
сите 552 | | | веќе видена

Семејството на хрватскиот ракометар Денис Тот упати благодарност до македонското правосудство, откако обвинетите Анџело Георгиевски (28), Клементина Лефковска ...
сите 99 | | | веќе видена

Селекторот на репрезентацијата на Аргентина, Скалони ги сумираше впечатоците по синоќешниот натпреварот со Австралија (2:1) во осминафиналето на Светското ...
сите 199 | | | веќе видена

Познатиот неврохирург доктор Јовица Угриновски денес почина на 77 години по долго и тешко боледување. Веста ја соопштија од „Неуромедика“ чии основач беше тој. ...
сите 53 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се огласи директорката на основното училиште „Кочо Рацин“ во скопско Петровец, која беше посочено од министерот за внатрешни работи Оливер ...
сите 164 | | | веќе видена

Криминалците од Арачиново се шерифи во Скопје затоа што имаат заштита од МВР под Оливер Спасовски. Наместо полицијата да ги гони криминалците, тие ги изгониле ...
сите 118 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Полицијата го фати крадецот кој украде две чешми и предизвика поплава во центарот за култура во Битола

Од:
До кого (е-маил):
Порака: