Арсовска вели дека Ковачевски дал несмасна изјава


„Ееее Ленине, Ленине…. Во 2017-та со неговите моторџии „Ноќни волци“ беше дел од контрапротестите на ВМРО-МВРО против „Тиранската платформа“ кои кулминираа со ...
| | веќе видена | слични
6 копии

„Арсовска е маќеа на цело Скопје“, вели во интервју за „Макфакс“, Ленин Јовановски, директор на „Слобода превоз“. Од градоначалничката на Скопје, Данела ...
| | веќе видена | слични

„Арсовска е маќеа на цело Скопје. Од градоначалничката Арсовска и од директорот на ЈСП зависи дали приватните превозници в петок ќе го блокираат цело Скопје ...
| | веќе видена | слични

Но, градоначалничката Арсовска и ЈСП добија ултиматум – Решение и исплата на долгот или блокада на целиот Град. Денеска Скопје е проодно, но се до петок, ...
| | веќе видена | слични

Приватните превозници денес нема да го блокираат Скопје поради посетата на германскиот претседател Франк-Валтер Штајнмајер, но нема ниту да возат. -Со оглед на ...
| | веќе видена | слични

На клучните сообраќајници во Скопје ќе бидат паркирани нешто повеќе од 200 автобуси на превозниците од двете здруженија „Слобода превоз“ и „Макекспрес“ и на ...
| | веќе видена | слични

По дводневната посета на германскиот претседател Штајнмаер, поради кој е ставен во мирување протестот на превозниците од „Слобода превоз“ и „Макекспрес, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

СДСМ вечер на седница на Извршниот одбор треба да ја формализира одлуката актуелиот координатор на пратеничката група Јован Митрески, да биде претседател на ...
сите 398 | | | веќе видена

Осомничениот за монструозното убиство на малолетната Вања Ѓурчевска од Скопје и Панче Жежовски од Велес, Љупчо Палевски-Палчо, доколку сака и доколку има добар ...
сите 142 | | | веќе видена

Специјалистот по судска медицина и судски вештак од Србија, д-р Љубиша Божиќ во утринската програма „Редакција“ на српската „ ТВ Курир “ ги анализираше двете ...
сите 57 | | | веќе видена

Осомничениот напаѓач од Париз, кој минатиот викенд уби едно лице во близина на Ајфеловата кула, е обвинет за убиство и обид за убиство во врска со терористичка ...
сите 58 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски, во вечерашното интервју за „360 степени“ говореше и за евроинтегративниот процес ...
сите 49 | | | веќе видена

Директорката на „Јохан Хајнрих Песталоци“, училиштето каде што учеше Вања, не им дозволила на хрватски репортери да фотографираат и ги избркала од училиштето, ...
сите 79 | | | веќе видена

Колумнистот Дарко Јаневски ги толкува изјавите на министерот Оливер Спасовски, но и на целата власт дека опозицијата уште еднаш ги убива жртвите, наспроти ...
сите 80 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Арсовска вели дека Ковачевски дал несмасна изјава

Од:
До кого (е-маил):
Порака: