Адвокатите на Клeментина: Судот да ја ослободи од обвинение, таа е жртва на Денис Тот

Ослободителна пресуда побараа адвокатите на Клементина Лефковска. Пред судот тие кажаа дека не се докажало дека таа му ги задала ударите кои предизвикале смрт ...
| | веќе видена | слични

Куририте на Кривичен суд Скопје овие денови ќе чукнат на вратата на седиштето на ВМРО-ДПМНЕ за да ја врачат пресудата од предметот „Талир 2“. Според одлуката ...
| | веќе видена | слични

Останато

На маргините на самитот на ОБСЕ, почесниот конзул на Малта во Северна Македонија, Кочо Анѓушев имаше работен доручек со министерот за надворешни и европски ...
сите 258 | | | веќе видена

Таткото на девојчето денеска е приведен и ќе биде до утре задржан во полициска станица, а се расчистува сега да се види каква е неговата инволвираност во ...
сите 79 | | | веќе видена

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг изјави дека војните се инхерентно непредвидливи и дека „треба да се подготвиме и за лоши вести од Украина“. ...
сите 129 | | | веќе видена

Шпанската национална полиција во заедничка акција со цариниците во јужното пристаниште Алгесирас заплени речиси еден тон кокаин скриен во контејнери испратени ...
сите 37 | | | веќе видена

Полицијата доцна синоќа во Валандово приведе 50-годишна жена од градот затоа што физички го нападнала нејзиниот сопруг. За настанот бил известен јавен ...
сите 217 | | | веќе видена

„Јас сум пријател на еврејскиот народ и на Израел“, рекол поранешниот гувернер на Калифорнија, Арнолд Шварценегер, нежно прегрнувајќи го 14-годишното израелско ...
сите 62 | | | веќе видена

Владејачката партија преку прес-конференцијата на портпаролката Богданка Кузеска денеска ги објави износите кои во наредниве 5 месеци, пред изборите, ќе ги ...
сите 253 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Адвокатите на Клeментина: Судот да ја ослободи од обвинение, таа е жртва на Денис Тот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: