Белингем го проби бункерот на Иран, Сака ја зголеми предноста

Англија имаше две сосема различни изданија на Светското првенство, прво брилјираше против Иран за да потоа разочара со САД, но собра вкупно 4 бода и е на добар ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Англија го расипа впечатокот и одигра просечен натпревар против САД, натпревар во кој се задоволи со реми (0-0) со кое остана во пол позиција за првото место ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Англија одигра разочарувачки 0-0 против селекцијата на САД, меч на кој „гордиот албион“ во ниту еден момент немаше целосна иницијатива и желба за победа. ...
| | веќе видена | слични

Играчот од средниот ред на Англија, Џуд Белингем е најбараниот играч на Светот. Тој е една од целите на Реал Мадрид за идната сезона. Против Иран го покажа ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Приватните превозници остануваат на блокадите и ноќеска. Автобуси се паркирани на крстосницата кај ТЦ „Мавровка“, на крстосницата кај Црвен крст и на ...
сите 459 | | | веќе видена

Дводневниот билатерален скрининг состанок за Поглавјето 23, „Правосудство и фундаментални права“, покажа дека имаме системски капацитет и подготвеност да го ...
сите 378 | | | веќе видена

ДОЈАВИ ЗА БОМБИ ИМАШЕ И ВО КАВАДАРЦИ Денес по пријава за поставена бомба во неколку основни и средни училишта во Кавадарци, евакуирани се учениците и тоа од: ...
сите 276 | | | веќе видена

Познатиот неврохирург доктор Јовица Угриновски денес почина на 77 години по долго и тешко боледување. Веста ја соопштија од „Неуромедика“ чии основач беше тој. ...
сите 52 | | | веќе видена

Блокадите ќе останат постојани додека не се најде решение, поставени се 200 автобуси за да го свртат вниманието на вистинската состојба, изјави Ленин ...
сите 459 | | | веќе видена

Разбравме дека ќе биде отворен Уставот на Република Македонија, со цел во него да бидат впишани уште етнички заедници, па сакаме во него да влеземе и ние ...
сите 45 | | | веќе видена

Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) ги ИЗбираше своите раководни тела Младен Чадиковски повторно е избран за претседател на Здружението на новинарите ...
сите 61 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Белингем го проби бункерот на Иран, Сака ја зголеми предноста

Од:
До кого (е-маил):
Порака: