Буфон: За Камерун навивам од 1982 година, поради Н’Коно станав голман

2 копии

Еден од најдобрите голмани на сите времиња, легендарниот Италијанец Џанлуиџи Буфон на 45.годишна возраст се уште брани во својата Парма Во ово клуб Буфон пред ...
| | веќе видена | слични

Еден од најдобрите голмани во историјата, Италијанецот Џанлуиџи Буфон (44) ја коментираше победата на Иран против Велс (2:0) во второто коло од групата „Б“ на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Иран по голема битка во драматична завршница го совлада националниот тим на Велс со 2-0 и остана во игра за осминафиналето на СП, триумф што е уште поголем ако ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Голманот на Парма и поранешен италијански репрезентативец Џанлуиџи Буфон повтори дека ќе ја бодри фудбалската репрезентација на Камерун на Светското првенство ...
| | веќе видена | слични

Останато

Германскиот претседател Франк-Валтер Штајнмаер, во својот говор во албанскиот Парламент порача албанските пратеници да ги остават настрана политичките разлики ...
сите 261 | | | веќе видена

„Правораздавачите“ се имуни на лелеците и солзите на родителите, кои по нечија туѓа вина го изгубиле својот млад син. Ова е ставот на Бојан Петровски, брат на ...
сите 97 | | | веќе видена

Полициски службеници од Одделението за внатрешни работи Кочани денеска го лишија од слобода 33-годишниот И.П. од Кочани поради основи на сомнение дека во текот ...
сите 290 | | | веќе видена

Не стивнуваат реакциите по смртта на познатиот неврохирург, професор д-р Јовица Угриновски, кој вчера беше погребан на градските гробишта во Бутел. Бројни ...
сите 46 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски на денешната прес-конференција критикувајќи го однесувањето на претседавачот на Советот на Град Скопје, Трајко Славевски, нагласи ...
сите 97 | | | веќе видена

Треба да постои одговорност и таа да се лоцира, потенцира министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски во врска со случајот со украинскиот државјанин ...
сите 163 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Буфон: За Камерун навивам од 1982 година, поради Н’Коно станав голман

Од:
До кого (е-маил):
Порака: