Ковачевски со огромно задоволство навивал за „нашата фудбалска репрезентација“ против Азербејџан


Трендот на премолчување на името на државата или на придавката „македонска“ од највисоките државни функционери во Македонија го продолжи премиерот Димитар ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Димитар Ковачевски, за време на натпреварот Србија - Бразил, откри дека навивал за нашиот сосед. Оваа информација ја сподели на социјалната мрежа ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Српскиот претсетседател Александар Вучиќ во гостување на Прва телевизија рече дека очекува поддршка од Македонците, како што тој навивал за Македонија на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Американската амбасадорка во Скопје Анџела Агелер е една од добитничките на награда од претседателот на САД Џо Бајден за исклучителни услуги на американскиот ...
сите 131 | | | веќе видена

Според него, во 2024 година САД, Европа и самата Украина, ќе ги зголемат капацитетите на нивните воено-индустриски комплекси. Вашингтон планира да ја стави ...
сите 143 | | | веќе видена

Не мислам дека сето ова може да добие политичка конотација и не би смеело да добие, затоа што се работи за две грозоморни убиства, особено ако се има предвид ...
сите 129 | | | веќе видена

Поминато е повеќе од еден милениум од животот и творештвото на Климент Охридски, но неговата заслуга не само што не е заборавена, туку преставува свет аманет ...
сите 72 | | | веќе видена

Во интервју за Република, Зоран Мустеровиќ даде психолошка анализа на случајот. Вања Ѓорчевска исчезна на 27 ноември, а подоцна беше утврдено дека девојчето е ...
сите 47 | | | веќе видена

Осомничениот напаѓач од Париз, кој минатиот викенд уби едно лице во близина на Ајфеловата кула, е обвинет за убиство и обид за убиство во врска со терористичка ...
сите 32 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ковачевски со огромно задоволство навивал за „нашата фудбалска репрезентација“ против Азербејџан

Од:
До кого (е-маил):
Порака: