Мицкоски: Од можеби државотворна партија, СДСМ стана измеќар на Али Ахмети и ДУИ


„Заедничкиот патриотизам треба да биде "conditio sine qua non" на Македонија, надежта и есенцијата без која не се може. Главниот мотор на промените. Но тие не ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Од први јануари 2023 година треба да се воведе прогресивно оданочување за кое сите релавантни чинители рекоа дека во економска, енергетска криза не е време за ...
| | веќе видена | слични

ДУИ не прифаќа предвремени избори, откако опозицијата побара ново народно соочување на пролет и техничка влада веднаш. За Али Ахмети сега не било време за нови ...
| | веќе видена | слични
2 копии

И на денешниот последен ден од општата расправа по Предлог-буџетот за 2023 година, членовите на собраниската Комисија за финансирање и буџет се конфронтираа, ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Димитар Ковачевски денеска ја повика опозициската ВМРО-ДПМНЕ да се зафати со работа во Скопје, повторувајќи дека парламентарни избори ќе има во 2024 ...
| | веќе видена | слични

Едвај сабајле излеговме од Скопје, се пожали денеска премиерот Димитар Ковачевски во Прилеп, каде што е во посета. Тој рече дека изутрината со неговата ...
| | веќе видена | слични

Ова е одговорот од премиерот Ковачевски до опозицијата, откако од ВМРО-ДПМНЕ ја обвинија власта дека бега од изборно соочување и го повторија нивното барање за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Американската амбасадорка во Скопје Анџела Агелер е една од добитничките на награда од претседателот на САД Џо Бајден за исклучителни услуги на американскиот ...
сите 131 | | | веќе видена

Не мислам дека сето ова може да добие политичка конотација и не би смеело да добие, затоа што се работи за две грозоморни убиства, особено ако се има предвид ...
сите 129 | | | веќе видена

Поминато е повеќе од еден милениум од животот и творештвото на Климент Охридски, но неговата заслуга не само што не е заборавена, туку преставува свет аманет ...
сите 72 | | | веќе видена

Во интервју за Република, Зоран Мустеровиќ даде психолошка анализа на случајот. Вања Ѓорчевска исчезна на 27 ноември, а подоцна беше утврдено дека девојчето е ...
сите 47 | | | веќе видена

Осомничениот напаѓач од Париз, кој минатиот викенд уби едно лице во близина на Ајфеловата кула, е обвинет за убиство и обид за убиство во врска со терористичка ...
сите 32 | | | веќе видена

СДСМ својот претседателски кандидат за изборите закажани на 24 април 2024 година ќе го бира преку дефинирана процедура, најдемократски. Актуелниот претседател ...
сите 53 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски: Од можеби државотворна партија, СДСМ стана измеќар на Али Ахмети и ДУИ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: