ВИДЕО | Навивач на Еквадор ги провоцираше Катарците, па потоа се извинуваше


Репрезентацијата на Еквадор славеше победа против домаќинот Катар на отварањето на Светското првенство со 0:2. Фантастична беше атмосферата во Доха, на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Излишно е да се зборува каква фудбалска икона е Кристијано Роналдо, но оваа реакција на детенцето кое се поздрави со него е баш симпатична да се погледне. Овој ...
| | веќе видена | слични

Навивачите на Гана имаа многу причини за славење по дуелот со Јужна Кореја затоа што нивната селекција стигна до победа од 3:2. Црните ѕвезди од Африка сега ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Репрезентациите на Англија и Велс ќе играат во третото коло од Светското првенство, а пред нивниот натпревар на теренот навивачите влегоа во жестока пресметка. ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Полска славеше против Саудиска Арабија со 2-0 во второто коло, а еден навивач стана вистински хит на социјалните мрежи со неговата прослава на голот на Роберт ...
| | веќе видена | слични

Aнглија и Велс се во иста група на Светското првенство во Катар и силите на теренот ќе ги одмерат во третото коло, а на неколку дена пред нивниот натпревар ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за правда Кренар Лога се надева дека Љупчо Палевски, првоосомничен за убиствата на Вања Ѓорчевска и Панче Жежовски, релативно брзо ќе биде ...
сите 550 | | | веќе видена

Ова е договор меѓу ДУИ и СДСМ од почетокот на мандатот. За нас тоа е симболика, секако ќе го поддржиме. Мислам дека секоја албанска партија, па и сите, треба ...
сите 226 | | | веќе видена

Американската амбасадорка во Скопје Анџела Агелер е една од добитничките на награда од претседателот на САД Џо Бајден за исклучителни услуги на американскиот ...
сите 145 | | | веќе видена

„Смртна опасност“ ќе виси над Украина доколку Западот ја повлече финансиската помош за отпорот против силите на рускиот претседател Владимир Путин, предупреди ...
сите 158 | | | веќе видена

Портпаролот на ДУИ, Бујар Османи, во изјава за медиумите рече дека изборот на Џафери за технички премиер е историски оти за првпат се скршени етничките табуа и ...
сите 107 | | | веќе видена

Изјавите на Христијан Мицкоски и настапите на неговата ДПМНЕ добиваат опасна димензија. Нивната изопачена потреба да го злоупотребуваат случајот со смртта на ...
сите 172 | | | веќе видена

Израел денеска го напаѓа Појасот Газа од север кон југ, во втората фаза од двомесечната војна против Хамас, откако САД ставија вето на повикот за примирје во ...
сите 320 | | | веќе видена

Во интервју за Република, Зоран Мустеровиќ даде психолошка анализа на случајот. Вања Ѓорчевска исчезна на 27 ноември, а подоцна беше утврдено дека девојчето е ...
сите 60 | | | веќе видена

Осомничениот напаѓач од Париз, кој минатиот викенд уби едно лице во близина на Ајфеловата кула, е обвинет за убиство и обид за убиство во врска со терористичка ...
сите 32 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски, во вечерашното интервју за „360 степени“ говореше и за евроинтегративниот процес ...
сите 169 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВИДЕО | Навивач на Еквадор ги провоцираше Катарците, па потоа се извинуваше

Од:
До кого (е-маил):
Порака: