Моника Зајкова нова лидерка на ЛДП


Моника Зајкова во неделата стана претседателка на Либерлано-демократската партија, а истовремено таа е пратеник и дел од владејачкото мнозинство во ...
| | веќе видена | слични

Можно е ем да си патриот ем да се прават суштински реформи во државата, смета претседателката на ЛДП Моника Зајкова. „Македонија ја гледам како држава со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поранешниот лидер на ЛДП, Андреј Жерновски го коментираше изборот за нов лидер во партијата која е дел од актуелната власт. Тој во разговор за „Локално“ ѝ ...
| | веќе видена | слични

Со 364 „За“ и само еден 1„против“ беше избран новиот лидер на ЛДП, во името на досегашната потпретседателка и пратеничка од оваа партија–Моника Зајкова. „Ви ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Немаме веќе ниту време, ниту генерации за губење. Актуелните државни предизвици бараат мудри и разумни одлуки во интерес на сите, без оглед на партиската, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Целта ни е да бидеме повеќе меѓу граѓаните и преку отворен и транспарентен пат да ги запознаеме со нашите либерални политики. Исто така ќе следува и Програмски ...
| | веќе видена | слични

Останато

Професорот по кривично право, Гордан Калајџиев, изјави дека првоосомничениот за убиството на Вања Ѓорчевска и Панче Жежовски може лесно да тврди дека тука не ...
сите 621 | | | веќе видена

Професорката од Факултетот за безбедност Светлана Николоска во „Клик Плус“ се произнесе за случајот со убиството на Вања и на Панче. Николоска кажа дека не ...
сите 225 | | | веќе видена

Американскиот државен секретар Антони Блинкен го повика Израел да стори повеќе за да дозволи хуманитарна помош во Појасот Газа и да ги заштити цивилите на ...
сите 349 | | | веќе видена

Загина синот на израелскиот министер без ресор и поранешен началник на армијата Гади Ајзенкот во експлозија на бомба во тунел во Газа. Претседателот на ...
сите 150 | | | веќе видена

Професорката Фросина ременски за Гласот на Америка ги откри нејзините, како што вели“ неофицијални информации поврзани со дејствувањето на групата на Палчо. ...
сите 6 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се шират разни завери за убиството на 14-годишната Вања Ѓорчевска и Панче Жежовски од Велес, а сега е формирана и една Фејсбук група која ...
сите 60 | | | веќе видена

Стотици тенковски гранати го погодија бегалскиот камп Џабалија во северниот дел на Појасот Газа, иако израелските копнени операции се концентрирани на југот на ...
сите 62 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Моника Зајкова нова лидерка на ЛДП

Од:
До кого (е-маил):
Порака: