МВР ВО „ЛОВ“ НА ЛОВОКРАТЦИ, за четири саати фатени седум „непочитувачи“ на законите


Во периодот од 4.00 до 8.00 часот денеска, на подрачјето на сите сектори за внатрешни работи, полициски службеници од Одделот за униформирана полиција извршиле ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден спроведе засилена акциска контрола на територијата на Република Македонија за санкционирање на ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (27.11.2022) продолжи со контролите во областа на сообраќајот. На територија на град Скопје ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии
3 копии
повеќе

Останато

Министерот за правда Кренар Лога се надева дека Љупчо Палевски, првоосомничен за убиствата на Вања Ѓорчевска и Панче Жежовски, релативно брзо ќе биде ...
сите 550 | | | веќе видена

Ова е договор меѓу ДУИ и СДСМ од почетокот на мандатот. За нас тоа е симболика, секако ќе го поддржиме. Мислам дека секоја албанска партија, па и сите, треба ...
сите 226 | | | веќе видена

Американската амбасадорка во Скопје Анџела Агелер е една од добитничките на награда од претседателот на САД Џо Бајден за исклучителни услуги на американскиот ...
сите 145 | | | веќе видена

„Смртна опасност“ ќе виси над Украина доколку Западот ја повлече финансиската помош за отпорот против силите на рускиот претседател Владимир Путин, предупреди ...
сите 158 | | | веќе видена

Портпаролот на ДУИ, Бујар Османи, во изјава за медиумите рече дека изборот на Џафери за технички премиер е историски оти за првпат се скршени етничките табуа и ...
сите 107 | | | веќе видена

Изјавите на Христијан Мицкоски и настапите на неговата ДПМНЕ добиваат опасна димензија. Нивната изопачена потреба да го злоупотребуваат случајот со смртта на ...
сите 172 | | | веќе видена

Израел денеска го напаѓа Појасот Газа од север кон југ, во втората фаза од двомесечната војна против Хамас, откако САД ставија вето на повикот за примирје во ...
сите 320 | | | веќе видена

Во интервју за Република, Зоран Мустеровиќ даде психолошка анализа на случајот. Вања Ѓорчевска исчезна на 27 ноември, а подоцна беше утврдено дека девојчето е ...
сите 60 | | | веќе видена

Осомничениот напаѓач од Париз, кој минатиот викенд уби едно лице во близина на Ајфеловата кула, е обвинет за убиство и обид за убиство во врска со терористичка ...
сите 32 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски, во вечерашното интервју за „360 степени“ говореше и за евроинтегративниот процес ...
сите 169 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МВР ВО „ЛОВ“ НА ЛОВОКРАТЦИ, за четири саати фатени седум „непочитувачи“ на законите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: