СТУДЕНТИТЕ СЕ ПРЕЛАЖАНИ, во буџетот за идната година – ПОМАЛИ ТРОШОЦИ ЗА НИВ


Многу ветувања и приказни даде владата за студентите во време на нивните протести против намалување на студенсткиот стандард, до мерка да се намалат ...
| | веќе видена | слични
4 копии

И на денешниот последен ден од општата расправа по Предлог-буџетот за 2023 година, членовите на собраниската Комисија за финансирање и буџет се конфронтираа, ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Според мнозинството, проектираните буџетски ставки ќе овозможат економско заздравување и справување со последиците од енергетската криза, додека за опозицијата ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Димитар Ковачевски денеска ги посети студентите во студентскиот дом „Гоце Делчев“. Тој при посетата ручаше заедно со студентите. Ковачевски објави ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Сите фактури кон приватните превозници се исплатени, изјави денеска директорот на Јавното сообраќајно претпријатие „Скопје“, Александар Стојковски, на ...
сите 426 | | | веќе видена

Бугарскиот пратеник Костадин Костадинов, кој на отворањето на Културно-информативниот центар на Бугарија во Скопје го повтори радикалниот став дека Македонија ...
сите 338 | | | веќе видена

Kонтроверзниот украински бизнисмен Олександар Онишченко за Сител вели дека сите документи со кои го добил македонското државјанство се легални. Онишченко ...
сите 288 | | | веќе видена

Лионел Меси одигра одличен натпревар против Мексико и ја предводеше својата селекција до важна победа после поразот од Саудиска Арабија во првото коло. Меси ...
сите 159 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СТУДЕНТИТЕ СЕ ПРЕЛАЖАНИ, во буџетот за идната година – ПОМАЛИ ТРОШОЦИ ЗА НИВ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: