НБРМ органзира предавања за финансиска писменост

Време зa читање: < 1 минутa Продолжен е мандатот за период од шест години на постојните членови на УО на Банката – Хари Костов, Претседател на Управниот одбор, ...
| | веќе видена | слични

Двајца од долгогодишните директори во Комерцијална банка, Хари Костов и Маја Стевковска Штериева, добија мандат од уште шест години да бидат на кормилото на ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути ТТК Банка АД Скопје и оваа година се приклучува кон настанот „Денови на финансиската писменост“, а на корисниците им овозможува ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Заради афирмација на улогата на пазарот на капитал, како и поттикнување на истражувањата и развојот на научната мисла особено кај ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: < 1 минутa Комерцијална банка АД Скопје ги известува клиентите дека Експозитурата во Струга ќе започне со работа од денеска, 23.11.2022 ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Од 23-ти до 25-ти ноември годинава ќе се одржи шестото издание на Деновите на финансиската писменост коишто ги организираат ...
| | веќе видена | слични

Со цел јавно признание на најпрепознатливите и најактивни учесници и други субјекти кои се директно или индиректно поврзани со пазарот на хартии од вредност, ...
| | веќе видена | слични

Агенцијата за супервизија на осигурување (АСО) награди девет ученици и издаде пофалници на уште 27 основци и средношколци кои креираа цртежи, есеи и песни на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Приватните превозници остануваат на блокадите и ноќеска. Автобуси се паркирани на крстосницата кај ТЦ „Мавровка“, на крстосницата кај Црвен крст и на ...
сите 355 | | | веќе видена

Дводневниот билатерален скрининг состанок за Поглавјето 23, „Правосудство и фундаментални права“, покажа дека имаме системски капацитет и подготвеност да го ...
сите 378 | | | веќе видена

Семејството на хрватскиот ракометар Денис Тот упати благодарност до македонското правосудство, откако обвинетите Анџело Георгиевски (28), Клементина Лефковска ...
сите 99 | | | веќе видена

Познатиот неврохирург доктор Јовица Угриновски денес почина на 77 години по долго и тешко боледување. Веста ја соопштија од „Неуромедика“ чии основач беше тој. ...
сите 52 | | | веќе видена

Разбравме дека ќе биде отворен Уставот на Република Македонија, со цел во него да бидат впишани уште етнички заедници, па сакаме во него да влеземе и ние ...
сите 45 | | | веќе видена

Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) ги ИЗбираше своите раководни тела Младен Чадиковски повторно е избран за претседател на Здружението на новинарите ...
сите 61 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

НБРМ органзира предавања за финансиска писменост

Од:
До кого (е-маил):
Порака: