Британија е за Македонија во НАТО и ЕУ

2 копии

Во чешкиот град Храдец Кралове денеска беше отворен првиот македонски почесен конзулат. На отворањето присуствуваше и министерот за надворешни работи Никола ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Прага, 28 март – Министерот за надворешни работи Никола Попоски денеска и утре престојува во работна посета на Чешката Република, каде ќе се сретне со ...
| | веќе видена | слични
9 копии
2 копии
повеќе

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче на денешната прес-конференција нагласи дека системот не потфрлил во однос на заштитата на здравјето на медицинскиот ...
сите 557 | | | веќе видена

Подобро сите да стиснеме заби два месеци, со цел секој да може да има приход, отколку да се доведе во прашање генералната исплата на платите. Вака лидерот на ...
сите 402 | | | веќе видена

Нова герила акција, овој пат пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ. Пред „белата палата“ во Центарот на Скопје се појави Компас на кој стрелките се насочени кон ЕУ и ...
сите 134 | | | веќе видена

Земјава најверојатно во јуни ќе ги стартува преговорите со Европската Унија. Во интервјуто за Фактор, претседателот на СДСМ, Зоран Заев, зборуваше за тоа какви ...
сите 399 | | | веќе видена

Денес, пред СДСМ да направи copy-paste на нивните последни 1.000 соопштенија со ист лажен наратив дека претседателот Мицкоски го слуша Груевски, а во исто ...
сите 158 | | | веќе видена

Граѓаните се загрижени бидејќи Владата нема јасен план и стратегија за справување со економскмите последици како резултат на пандемијата на коронавирусот, ...
сите 128 | | | веќе видена

Една од жртвите е 31 годишен скопјанец. Нови 18 заразени во државата. Министерот Филипче предупредува дека бројките на заразени и жртви ќе растат. Директорката ...
сите 299 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Британија е за Македонија во НАТО и ЕУ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: