Ковачевски: Се бара решение за вклучување на учлиштата и на болниците на регулираниот пазар на струја


Приклучувањето на училиштата и на болниците на ЕСМ нема да влијае во голем дел на зголемување на цената на регулираниот пазар рече премиерот Димитар Ковачевски ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Помошник-директорот за топлинска енергија во АД ЕСМ, Александра Маројевиќ, во изјава за медиумите соопшти дека АД ЕСМ почна со воведување нови начини за ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Граѓаните имаат повеќе трошоци, а помалку плата, изјави денеска претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, велејќи дека не само што не е покачена ...
| | веќе видена | слични
2 копии

З аклучно со вчерашниот ден се потпишани вкупно 3.800 договори со ЕСМ за парното греење, а новите договори се поставени на страната на ЕСМ Снабдување. ...
| | веќе видена | слични

Што се однесува до концептот не е само позициите, контактите и така натаму, концептот кој што го понудивме се темелеше на основната претпоставка дека ќе имаме ...
| | веќе видена | слични

Новите договори за парно греење за скопјани се поставени на страната на ЕСМ Снабдување на следниот линк , соопшти фирмата. Потребно е потрошувачите да го ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Алијанса за Албанците чека да види дали владејачките партии ќе ги исполнат нејзините барања за влез во владиното мнозинство и ако тоа не се случи, ...
сите 474 | | | веќе видена

Новата бугарска декларација за Македонија која треба да се најде на гласање во бугарското Собрание содржи девет точки. Одговорот од македонска страна е ...
сите 582 | | | веќе видена

Релативизацијата е многу опасна работа од официјален функционер како претседател на Република Македонија, порачува проф. д-р Тања Каракамишева, во врска со ...
сите 157 | | | веќе видена

Денес заседаваше Централниот Комитет на Патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ, Гоце Делчев при што беа донесени повеќе заклучоци. Пред да ги прочитам заклучоците ...
сите 160 | | | веќе видена

Има надворешни фактори кои не сакаат Бугарија и Македонија да бидат во добри односи. Тоа се оние луѓе кои не сакаат РСМ да биде дел од Европската Унија. Тоа се ...
сите 131 | | | веќе видена

Немало потреба за никакви мерки за обезбедување присуство за внукот на Али Ахмети иако кај него била пронајдена марухуана, но и дигитална вага, со траги од ...
сите 144 | | | веќе видена

Бугарскиот европратеник Ангел Џамбаски не престанува со обвинувањата на сметка на Македонија и во објава на Фејсбук вели дека „пропагандата ...
сите 106 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ковачевски: Се бара решение за вклучување на учлиштата и на болниците на регулираниот пазар на струја

Од:
До кого (е-маил):
Порака: