Николоски: Македонија не произведува доволно електрична енергија зошто СДСМ сакаше да ги затвори и уништи РЕК Битола и Осломеј

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски во вчерашното гостување во емисијата „Трилинг“ зборуваше за енергетската криза во државата и потенцираше ...
| | веќе видена | слични
5 копии

ХЕЦ Тиквеш мора да остане сопственост на државата, власта да се вразуми и да не ја дава гратис на инвеститорот во ХЕЦ Чебрен, бара ВМРО-ДПМНЕ преку денешното ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Владата е во општа паника заради немањето на пари и затоа што не знаат да водат економија и лошо ја менаџираат кризата. Точно е дека кризата е Европска, но има ...
| | веќе видена | слични

ХЕЦ Тиквеш е хидроцентрала која е градена со народни пари, таа е исплатена и сега произведува струја за народот преку ЕЛЕМ која се движи од 7 до 12 евра за ...
| | веќе видена | слични

„За кредит од 100 милиони евра, Владата ги турка кон бездна двата стожери на македонската енергетска сувереност, РЕК Битола и РЕК Осломеј, со што илјадници ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски за време на денешната посета на Кочани, одговарајќи на новинарско прашање се осврна на тоа како Владата, за ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ при денешната негова посета во Кочани го прокоментира проектот Чебрен. Според него тоа е новиот бонбона бизнис ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска обвини дека Владата сака да ги затвори РЕК Битола и Осломеј земајќи кредит од 100 милиони евра. – Потпишувајќи ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Претседателот на ДУИ, Али Ахмети со неговите соработници и вечерва имаше средба со граѓаните од Тетово, поточно со жителите на шарпланинските села Расадиште, ...
сите 576 | | | веќе видена

Банален инцидент во охридска кафеана во која беше претепан Христјан Пендиков, секретар на бугарскиот клуб во Охрид со името на фашистот цар Борис III, беше ...
сите 674 | | | веќе видена

И оваа г одина во чест на долгогодишната традиција се одржа црковно-народната манифестација- Богојавление Водици. Се верува дека оној кој ќе го фати ...
сите 406 | | | веќе видена

Министерот за правда Никола Тупанчевски синоќа во емисијата „Заспиј ако можеш“ на ТВ Алфа, алудирајќи на министерот за надворешни работи Бујар Османи, рече ...
сите 697 | | | веќе видена

Утре во 10:45, движењето #СитеЗаМКЦ ќе направи протестна акција пред Советот на Град Скопје во знак на револт за кратењето на буџетот и непрописното менување ...
сите 86 | | | веќе видена

Седумдесетгодишен жител на кумановското село Режановце утрово им подлегнал на повредите здобиени откако додека возел велосипед во него удрил возач со автомобил ...
сите 380 | | | веќе видена

Од почетокот на годината се произведени и продадени вкупно 3 390 мегават часови електрична енергија како ноќни вишоци, од кои 1 140 по цена од 103 евра по ...
сите 151 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Николоски: Македонија не произведува доволно електрична енергија зошто СДСМ сакаше да ги затвори и уништи РЕК Битола и Осломеј

Од:
До кого (е-маил):
Порака: