Единаесет лица се повредени при земјотресот во Мексико

Земјотресот со јачина од 7,4 степени според Рихтеровата скала , кој го погоди југозападниот дел на Мексико во Вторникот, оштети околу 500 куќи, а повреди околу единаесет лица. Земјотресот бил регистриран во 18 : 02 по европско време во Акапулко. Две од овие единаесет лица кои се повредени , се во многу тешка состојба.
| | веќе видена | слични

Десетици семејства останаа без своите домови по силниот земјотрес од 7,4 степени по Рихтер кој го погоди југозападниот дел од земјата. Земјотресот предизвика лизгање на земјиштето, урна многу домови и една црква. Најмалку 100 куќи се разрушени, а повече од илјада се оштетени како последица на потресот во градот Ометепек. Според локалните медиуми нема загинати лица како последица на земјотресот, но многу жители, во ужас од постојаните шокови, ја минале ноќта надвор. (Крај)
| | веќе видена | слични

Останато

Новиот обвинител на Република Македонија, по денешното разрешување на досегашниот, Марко Зврлевски, согласно Законот за јавно обвинителство, го именува ...
сите 663 | | | веќе видена

Од Министерството за финансии доставија графици на кои е прикажано движењето на јавниот и државниот долг на Република Македонија. Министерството за финансии ...
сите 27 | | | веќе видена

Талат Џафери го оправда незаконското гласање на пратениците на парламентарното мнозинство така што го изманипулира Законот за Собрание. И покрај мислењето на ...
сите 64 | | | веќе видена

Познатиот аналитичар Марко Лангроек ја објави на Твитер траекторијата на ракетата која што Северна Кореја би можела да ја лансира кон американскиот остров на ...
сите 175 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Единаесет лица се повредени при земјотресот во Мексико

Од:
До кого (е-маил):
Порака: