Обилните врнежи предизвикаа поплави во Австралија, властите наредија итна евакуација на граѓаните


Австралиските власти денеска ги повикаа граѓаните на југоисточниот дел на континентот да ги напуштат своите домови откако обилните дождови кои непрекинато ...
| | веќе видена | слични
2 копии
5 копии

Фотографиите од езеро во Австралија направени во временска дистанца од неколку децении покажуваат драстична разлика предизвикана од неодамнешните поплави. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Викторија е најтешко погодената австралиска држава, а некои градови забележаа највисоко ниво на вода во изминатите неколку децении, објави АП.И државите Нов ...
| | веќе видена | слични
10 копии
2 копии
2 копии

Австралискиот премиер Ентони Албанезе ги посети поплавените делови на австралиската држава Викторија, вклучувајќи го и градот Мелбурн. Локалните власти ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Предупредувањата за поплави се во сила за големи делови од државата Викторија, јужен Нов Јужен Велс и северните делови на островската држава Тасманија, откако ...
| | веќе видена | слични

Во југоисточна Австралија и денеска се во сила предупредувањата за вонредна ситуација откако поплавите предизвикани од повеќедневните обилни дождови зафатија ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Релативизацијата е многу опасна работа од официјален функционер како претседател на Република Македонија, порачува проф. д-р Тања Каракамишева, во врска со ...
сите 166 | | | веќе видена

Новак Ѓоковиќ денеска ја освои десеттата титула на Австралија опен, а 22 во кариерата. Тој постојано вели дека освен родителите, најголема поддршка отсекогаш ...
сите 313 | | | веќе видена

Има надворешни фактори кои не сакаат Бугарија и Северна Македонија да бидат во добри односи. Тоа се оние луѓе кои не сакаат РСМ да биде дел од Европската ...
сите 130 | | | веќе видена

Четириесетгодишна скопјанка, вчера, во 20:30 часот во Полициска станица Центар, пријавила дека по претходна расправија, била физички нападната од нејзиниот ...
сите 156 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Обилните врнежи предизвикаа поплави во Австралија, властите наредија итна евакуација на граѓаните

Од:
До кого (е-маил):
Порака: