Прилепчанец објавил текст на Фејсбук, па си доби кривична- еве зошто

Тој неовластено ја користел нејзината банкарската картичка, со којашто извршил повеќе трансакции во вредност од 1.700.000 денари. – Тој, на 21.09.2022 ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

СВР Тетово поднесе кривична пријава против Е.Р.(43) од село Синичане, тетовско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „телесна повреда“ ...
| | веќе видена | слични

Британска државјанка, која била со привремен престој во Охрид, е ограбувана од лице кое се грижело за неа. Тој неовластено ја користел нејзината банкарската ...
| | веќе видена | слични

Британка со привремен престој во Охрид ограбувана од лицето кое се грижело за неа Филип Здравески 21.10.2022 / 16:02 Хроника Британска државјанка, која била со ...
| | веќе видена | слични

Четириесет и едногодишно лице, со привремен престој во Охрид, неовластено искористило 1.700.000 денари од банкарската картичка на жителка од Англија. СВР Охрид ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Натурализиран охриѓанец измамил бабичка од Англија за која се грижел и која исто така престојувала во Охрид. СВР Охрид поднесе кривична пријава против ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На 03.02.2023 во 11.30 часот, полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода Н.А.(19) од село Слупчане, општина Липково. При претрес во неговиот ...
сите 470 | | | веќе видена

Не сакам екстремни мерки, но можеби треба да одиме до таму, да наметнеме вето за да се отрезнат овие политичари и не го исклучувам тоа, истакна за бугарска ...
сите 296 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ја поистоветува со естрада најавената можна нова владина коалиција со приклучување на Алијансата за Албанците и ...
сите 297 | | | веќе видена

Меџити: За уставни измени потребни се уште 6 пратеници од ВМРО-ДПМНЕ, но и тоа не е сигурно Изет Меџити и други приврзаници на т.н. „огнена група“ од ДУИ ...
сите 145 | | | веќе видена

Азедин Унахи беше вистинско откровение на Светското првенство во Катар и сериозно го сврте интересот на себе од страна на многу поважни клубови од Анже, па ...
сите 34 | | | веќе видена

„Еврејските лингвисти не можеле да најдат збор, што најсоодветно би ги опишал страдањата на Евреите од 1933 до 1945 година. Конечно, во некои апокалиптични ...
сите 86 | | | веќе видена

Поданичкиот однос на владата допринесе Македонија да биде понижувана од Бугарија. Веднењето на кичма е причина на барањата на Бугарија кои секој ден се се ...
сите 92 | | | веќе видена

Во следните шест месеци ќе бидеме сведоци на голема човечка трагедија. Украинските вооружени сили ќе се соочат со тешки услови на бојното поле, пишува „Форин ...
сите 143 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Прилепчанец објавил текст на Фејсбук, па си доби кривична- еве зошто

Од:
До кого (е-маил):
Порака: