Ковачевски: Никој ниту ги намалува платите на вработените, ниту нивните права

Работниците и синдикатите да бидат мирни, никој ниту ги намалува платите на вработените, ниту нивните права, порача денеска премиерот Димитар Ковачевски, ...
| | веќе видена | слични

Законот за работни односи подолг период стои во фиока, а една од причините е политичката криза во земјата. Недозволиво е да се донесе одлука за суспендирање на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Согласно препораката за рационализација и оптимизација на вработените во јавниот сектор, секоја институција треба да направи функционална анализа, која е ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Министерката за труд и социјална политика, Јованка Тренчевска во емисијата „Аргумент плус” на Телевизија 24 зборуваше за препораките од Планот за фискална ...
| | веќе видена | слични

Секоја институција треба да направи функционална анализа, која е неопходна за да може да се види дали има доволен број на вработени, дали тие имаат доволен ...
| | веќе видена | слични

„Функционалните анализи се неопходни алатки во секоја институција за да видиме колку од вработените извршуваат работни задачи квалитетно, дали целото работно ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Сојузот на синдикатите на Македонија им ,,заблагодарува” на претседателот на Владата, Ковачевски, Министерката за труд и социјална политика, Тренчевска и на ...
| | веќе видена | слични
8 копии
повеќе

Останато

Релативизацијата е многу опасна работа од официјален функционер како претседател на Република Македонија, порачува проф. д-р Тања Каракамишева, во врска со ...
сите 166 | | | веќе видена

Новак Ѓоковиќ денеска ја освои десеттата титула на Австралија опен, а 22 во кариерата. Тој постојано вели дека освен родителите, најголема поддршка отсекогаш ...
сите 313 | | | веќе видена

Има надворешни фактори кои не сакаат Бугарија и Северна Македонија да бидат во добри односи. Тоа се оние луѓе кои не сакаат РСМ да биде дел од Европската ...
сите 130 | | | веќе видена

Четириесетгодишна скопјанка, вчера, во 20:30 часот во Полициска станица Центар, пријавила дека по претходна расправија, била физички нападната од нејзиниот ...
сите 156 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ковачевски: Никој ниту ги намалува платите на вработените, ниту нивните права

Од:
До кого (е-маил):
Порака: