(ВИДЕО) Тасевска: 350 милиони евра за мерки за помош на над 200.000 граѓани


СДСМ преку владата и парламентарното мнозинство презема мерки за заштита на животниот стандард на сите граѓани, во време на светска економска и енергетска ...
| | веќе видена | слични

Пратеничката на СДСМ Даниела Колева во емисијата „Објектив“ на МТВ истакна дека новиот пакет мерки за помош за граѓаните во време на криза е насочен кон ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Сите се погодени од кризата. Но нашиот фокус беше на најранливите. Во комуникација со граѓанските организации кои работат во областа на социјалната заштита, ...
| | веќе видена | слични

Законот за здруженија и фондации навистина бара ревидирање, бидејќи станува збор за закон којшто е стар веќе десетина години. Апсолутно го поддржуваме правото ...
| | веќе видена | слични

Деновиве ќе се изгласа законот за финансиска поддршка на социјално ранливите граѓани и помошта навреме ќе стигне и до пензионерите и до другите граѓани со ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Штипјанката Ѓулетмана Мустафова во моментов е невработена и прима социјална помош, откако мината година ја загубила работата во фабрика за производство на ...
| | веќе видена | слични

Владата го усвои Предлог Законот за финансиска поддршка на социјално ранливи категории граѓани за справување со енергетската криза. Според планот на Владата во ...
| | веќе видена | слични

Новиот пакет антикризни мерки вреден над 350 милиони евра вклучува финансиска поддршка за социјално ранливите категории граѓани. Предлог законот за финансиска ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Релативизацијата е многу опасна работа од официјален функционер како претседател на Република Македонија, порачува проф. д-р Тања Каракамишева, во врска со ...
сите 166 | | | веќе видена

Новак Ѓоковиќ денеска ја освои десеттата титула на Австралија опен, а 22 во кариерата. Тој постојано вели дека освен родителите, најголема поддршка отсекогаш ...
сите 313 | | | веќе видена

Има надворешни фактори кои не сакаат Бугарија и Северна Македонија да бидат во добри односи. Тоа се оние луѓе кои не сакаат РСМ да биде дел од Европската ...
сите 130 | | | веќе видена

Четириесетгодишна скопјанка, вчера, во 20:30 часот во Полициска станица Центар, пријавила дека по претходна расправија, била физички нападната од нејзиниот ...
сите 156 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(ВИДЕО) Тасевска: 350 милиони евра за мерки за помош на над 200.000 граѓани

Од:
До кого (е-маил):
Порака: