ДУИ во ресторан за свадби ќе избира ново претседателство


„Муса Џафери во емисијата 200 на Алсат рече дека во интерес на ДУИ и на Албанците ќе биде владиниот кабинет на ДУИ да остане во училница да учи. Според него, ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Министерот за економија Крешник Бектеши вели дека на претстојното претседателство на Демократската унија за интеграција (ДУИ) од чии редови тој е дел од ...
| | веќе видена | слични

Жестоко ќе биде на седницата на Централното претседателство на ДУИ, закажана за 29 октомври, зашто освен отчетот на министрите што го побараа „огнените“, и ...
| | веќе видена | слични

По претпоставките во јавноста и изјавите на функционерот на ДУИ Муса Џафер дека на 29 овој месец претседателството за ДУИ на дневен ред ќе ја има одговорноста ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Да се смени уставната формулацијата „20 отсто“ со албански народ и албански јазик, му пренел претседателот на ДПА Мендух Тачи на лидерот на ДУИ Али Ахмети, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Лидерите на Демократската унија за интеграција (ДУИ) и Демократската партија на Албанците (ДПА), Али Ахмети и Мендух Тачи во вторникот имале заедничка средба ...
| | веќе видена | слични

„Огнената група“ никогаш нема да дозволи членот на претседателството на ДУИ, и прв вицепремиер и министер за политички систем, Артан Груби да го преземе ...
| | веќе видена | слични

Членот на претседателството на ДУИ, Муса Џафери, во „Програмата 200“ во Алсат, категорично изјави дека нема амбиции за претседател на ДУИ и дека Огнената група ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ЗАТВОРЕНА Е УЛИЦАТА САМОИЛОВА МВР соопшти дека од денеска се воведува посебен режим на сообраќај во Скопје, поради чествувањето на раѓањето на Гоце Делчев во ...
сите 594 | | | веќе видена

Вчера во 12.29 часот во СВР Скопје било пријавено дека во 12.15 и во 12.25 часот на бул.„Александар Македонски“ во Скопје, двајца малолетници од Скопје биле ...
сите 415 | | | веќе видена

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е често напаѓан од страна на јавноста поради неговото однесување на теренот, а често знае бесот да го истури на ...
сите 275 | | | веќе видена

Според безбедносни извори во Берлин, обуката на украинските војници треба да започне денеска. Германската влада, по консултации со САД, во јануари се согласи ...
сите 254 | | | веќе видена

Надлежните не откриваат имиња, но на 14 бугарски државјани во сабота нема да им биде дозволен влез во државата доколку се обидат да присуствуваат на ...
сите 192 | | | веќе видена

Ковачевски и Пендаровски бидејќи не ги обелоденуваат агентурните мрежи и финансиери на бугарските клубови тие директно работат за нив. Пендаровски не може да ...
сите 101 | | | веќе видена

„Неверојатно е, но германските тенкови „Леопард“ со насликани крстови повторно ни се закануваат“, рече рускиот претседател во Волгоград (поранешен Сталинград), ...
сите 141 | | | веќе видена

Денеска попладне и во текот на ноќта ќе има повремени врнежи кои ќе бидат претежно од снег со слаб до умерен интензитет. До изутрина на планините снежната ...
сите 223 | | | веќе видена

Космополитискиот македонизам на Гоце Делчев е колосален: и етички, и морален, и алтруистички, и универзално вредносен, а истовремено и највисок- патриотски! Но ...
сите 35 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ДУИ во ресторан за свадби ќе избира ново претседателство

Од:
До кого (е-маил):
Порака: