Брод кој тоне, а сите ние во него!


 Ако денес Ви треба дневна доза добри вести и силни жени, подгответе се да „симнете капа“ на оваа приказна за жени-доставувачи. И додека некои се жалат за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Со обвинувања дека кадри кои менаџирале со ЈСП краделе од претпријатието во изминатите 30 години, помина прес-конференцијата на Данела Арсовска, ...
| | веќе видена | слични

Еден човек од Виена се огласил дека бара авто-лимар за работа во Виена, но неговата понуда наиде на осуда. На Твитер се појави оглас за вработување во кој маж ...
| | веќе видена | слични

 „Магија, и тоа обично е од блиски, кои ви доаѓаат дома. Или е од завист и љубомора кон вас...“, гласи еден од коментарите, а другите се шеговити од типот: ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Димитар Ковачевски денеска на прес-конференција во Владата истакна дека „не верува во луѓе кои што работат без плата“. -Има политичари кои што велат ...
| | веќе видена | слични

 „Така е, јас секогаш ја работам нивната работа поради градинка, училиште, бременост, болно дете и слично“, „Не зборувајте глупости! Бидете вие сами со дете ...
| | веќе видена | слични

Останато

Лидерот на ДУИ Али Ахмети на украинска делегација со која разговарал ѝ дал совет Украинците никогаш да не се предаваат, како што не се предала УЧК во 2001 ...
сите 250 | | | веќе видена

И оваа г одина во чест на долгогодишната традиција се одржа црковно-народната манифестација- Богојавление Водици. Се верува дека оној кој ќе го фати ...
сите 348 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски за време на денешната посета на Драчево, запрашан од новинарите ја коментираше и изјавата на Али Ахмети кој за ...
сите 275 | | | веќе видена

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донело Наредба за спроведување истражна постапка против 39-годишен тетовец на издржување на затворска ...
сите 317 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Брод кој тоне, а сите ние во него!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: