ЕСМ апелира потрошувачите да проверат дали објектите се подготвени за грејната сезона


ЕСМ Снабдување ДООЕЛ Скопје, како вршител на енергетска дејност, апелира до потрошувачите и заедниците на сопственици да проверат дали објектите се подготвени ...
| | веќе видена | слични
6 копии

АД ЕСМ денеска испрати допис до „Макпетрол“, и до уште две други фирми кои покажаа интерес да обезбедат гас за неговите потреби, во кој побара до четврток ...
| | веќе видена | слични

Времето надвор деновиве можеби е топло, но такво сигурно нема да биде уште долго. Се ближи почетокот на ноември, кога температурите ќе паднат за неколку ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Нè очекува исклучително тешка зима, но ако има доволно гас за Те-То за компанијата да даде поевтина електрична енергија за топланите и ако се држиме до ...
| | веќе видена | слични
7 копии

ВМРО-ДПМНЕ се постави државнички во целата работа околу енергетската криза. Претседателот Мицкоски сето она што го има како професионално искуство понуди ...
| | веќе видена | слични

Дколку продолжи сегашниот тренд на цените на природниот гас, нема да има ниту промена на цената за топлинска енергија од 1 јануари, вели претседателот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Пазарот на природен гас е турбулентен. Ако се направеа набавки преку ЕСМ во јули, цената ќе беше 3000 долари, сега е далеку пониска. Фјучерсите за природниот ...
| | веќе видена | слични

Наместо на еден од трите пункта во Скопје, корисниците на парното греење во главниот град ќе можат сами да ги пополнат обрасците на новите договори за ...
| | веќе видена | слични

Но, наместо за ноември Електрани сега бара комплетна понуда за цела грејна сезона. Компаниите треба да ја достават документацијата најдоцна до четврток. -За ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Релативизацијата е многу опасна работа од официјален функционер како претседател на Република Македонија, порачува проф. д-р Тања Каракамишева, во врска со ...
сите 166 | | | веќе видена

Новак Ѓоковиќ денеска ја освои десеттата титула на Австралија опен, а 22 во кариерата. Тој постојано вели дека освен родителите, најголема поддршка отсекогаш ...
сите 313 | | | веќе видена

Има надворешни фактори кои не сакаат Бугарија и Северна Македонија да бидат во добри односи. Тоа се оние луѓе кои не сакаат РСМ да биде дел од Европската ...
сите 130 | | | веќе видена

Четириесетгодишна скопјанка, вчера, во 20:30 часот во Полициска станица Центар, пријавила дека по претходна расправија, била физички нападната од нејзиниот ...
сите 156 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЕСМ апелира потрошувачите да проверат дали објектите се подготвени за грејната сезона

Од:
До кого (е-маил):
Порака: