Прилеп и Куманово ПОВТОРНО ЗАЕДНО ЗА 11. ОКТОМВРИ! Максим ги обедини

Актуелниот градоначалник на општина Куманово и претставникот од граѓанското здружение „За наше Куманово“ и идеен творец на движењето Максим Димитриевски, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Ни од далеку не може да бидеме спокојни дека сме обезбедени енергетски. Нема некој во земјава кој може да каже дека сме целосно енергетски обезбедени и дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во меморандумот за заемот за ликвидност на ЕСМ има одредби кои би биле фатални за нашата енергетска состојба во блиска иднина До 2027-ма се предвидува ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ние сме жртва на нефункционирањето и себичноста во рамките на Европа и европска политичка заедница. Се надеваме дека ќе има некаква компензација во перидот што ...
| | веќе видена | слични

Поради високи сметки за електрична енергија и гас, затворениот градски базен во Куманово нема да работи. Затворениот градски базен во Куманово нема да работи ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Затворениот градски базен во Куманово нема да работи се до април наредната година, соопштија денеска надлежните. Одлуката ја донесе ЈП „Чистота и зеленило“ кое ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Градоначалникот на општина Куманово Максим Димитриевски, во разговор за медиумот „Локално“ потенцираше дека на следните избори ќе настапи со сопствена програма ...
| | веќе видена | слични

Во Македонија не постојат само СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ. Нашата коалиција е со граѓаните и од граѓаните за граѓаните, го креираме движењето да им служи на нив, а не ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поранешниот министер за финансии Трајко Славески е песимист дека нешто значајно може да се направи сега, од оваа перспектива, за да се преживее, како што ја ...
| | веќе видена | слични

Интервју на Трајко Славески член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ за порталот Локално Во последниов период е актуелен конфликтот помеѓу вашата партија и градоначалничката ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

САД ги повикуваат Бугарија и Македонија да ја деескалираат својата реторика и брзо да ги решат билатералните спорови. Ова за Гласот на Америка го соопштиле од ...
сите 724 | | | веќе видена

СДС излезе со цврст став во врска со изјавата на Даниел Лорер од партијата „Продолжуваме со промените“ (ПП) дека Христијан Пендиков, кој беше претепан во ...
сите 502 | | | веќе видена

Она што јас го знам веќе таму е при крај работата, размислуваат за една или друга варијанта во смисла дали политичката партија Алтернатива ќе остане во влада ...
сите 289 | | | веќе видена

Времето утре ќе биде променливо облачно, локално ќе има слаби врнежи од снег. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец. Во Скопје променливо облачно, ...
сите 245 | | | веќе видена

Опожарено е возило БМВ во липковското село Никуштак, соопшти денеска кумановската полиција. Вчера во 11:55 часот во полициско одделение Матејче било пријавено ...
сите 182 | | | веќе видена

Поднесена е кривична пријава против лице од тетовско Стримница за вршење јавен превоз без лиценца, соопшти попладнево Министерството за внатрешни работи. – СВР ...
сите 186 | | | веќе видена

Вечерва во посета на Виниче, во пресрет на празникот Св. Атанасиј. Нека е за многу години, и ова да биде година на промени и почеток на заедничка иднина за ...
сите 110 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Прилеп и Куманово ПОВТОРНО ЗАЕДНО ЗА 11. ОКТОМВРИ! Максим ги обедини

Од:
До кого (е-маил):
Порака: