Таравари: „Ако добие Алијансата понуда за влез во Владата, ќе ја разгледа – на следните избори сами ќе ја поразиме ДУИ“


„Во дебатниот магазин ‘Клик Плус’ на ТВ21 градоначалникот на Гостивар и вршител на должноста претседател на Алијансата за Албанците Арбен Таравари изјави дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Доколку навистина сакаме до 2030 да влеземе во ЕУ, ни треба нов Рамковен договор, изјави денеска министерот за надворешни работи Бујар Османи на прес ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на Алијасата за Албанците (АА), Арбен Таравари за предлогот на шефот на дипломатијата Бујар Османи за нов „рамковен договор“ за ЕУ помеѓу партиите на ...
| | веќе видена | слични

Министерот за надворешни работи Бујар Османи упати апел до опозицијата што поскоро сите заедно да седнат на заедничка маса и партиите да потпишат договор со ...
| | веќе видена | слични

Движењето БЕСА предлогот на шефот на дипломатијата Бујар Османи за нов „рамковен договор“ за ЕУ помеѓу партиите на власт и опозицијата го сметат како проект за ...
| | веќе видена | слични

В.д. претседателот на Алијансата за Албанците, воедно и градоначалник на општина Гостивар, Арбен Таравари, денеска се сретна со официјалниот претставник на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Секоја провокативна, неприфатлива и навредлива изјава бара реакција. Министерот ја кажа реакцијата со вербална нота, јас тоа го поддржувам и во слична ...
| | веќе видена | слични

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ и нејзиниот лидер Христијан Мицкоски остро се спротивставуват на Уставните измени кој бараат двотретинско мнозиство. Дел од политичките ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бугарскиот европратеник Ангел Џамбаски, за изјавата на бугарскиот министер Даниел Лорер во која тој вели дека охриѓанецот Христијан Пендиков не е бугарски ...
сите 473 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ја поистоветува со естрада најавената можна нова владина коалиција со приклучување на Алијансата за Албанците и ...
сите 297 | | | веќе видена

За ваков настан како чествувањето на Гоце Делчев и со големото полициско присуство се покажува едно нешто дека македонско-бугарските односи се на најниското ...
сите 183 | | | веќе видена

Меџити: За уставни измени потребни се уште 6 пратеници од ВМРО-ДПМНЕ, но и тоа не е сигурно Изет Меџити и други приврзаници на т.н. „огнена група“ од ДУИ ...
сите 145 | | | веќе видена

Азедин Унахи беше вистинско откровение на Светското првенство во Катар и сериозно го сврте интересот на себе од страна на многу поважни клубови од Анже, па ...
сите 34 | | | веќе видена

Одредени влијателни групи во Европа почнуваат внимателно да го напипуваат пулсот меѓу европските земји за некаква нова стратегија кон Западен Балкан, која би ...
сите 140 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Таравари: „Ако добие Алијансата понуда за влез во Владата, ќе ја разгледа – на следните избори сами ќе ја поразиме ДУИ“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: