Димитриевски: Во Македонија има нови сили подготвени да излезат и да работат од граѓаните за граѓаните

Актуелниот градоначалник на општина Куманово и претставник од граѓанското здружение „За наше Куманово“, Максим Димитриевски, вечерва во Прилеп се обрати на ...
| | веќе видена | слични

Во меморандумот за заемот за ликвидност на ЕСМ има одредби кои би биле фатални за нашата енергетска состојба во блиска иднина До 2027-ма се предвидува ...
| | веќе видена | слични

Ни од далеку не може да бидеме спокојни дека сме обезбедени енергетски. Нема некој во земјава кој може да каже дека сме целосно енергетски обезбедени и дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ние сме жртва на нефункционирањето и себичноста во рамките на Европа и европска политичка заедница. Се надеваме дека ќе има некаква компензација во перидот што ...
| | веќе видена | слични

Поради високи сметки за електрична енергија и гас, затворениот градски базен во Куманово нема да работи. Затворениот градски базен во Куманово нема да работи ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Затворениот градски базен во Куманово нема да работи се до април наредната година, соопштија денеска надлежните. Одлуката ја донесе ЈП „Чистота и зеленило“ кое ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Градоначалникот на општина Куманово Максим Димитриевски, во разговор за медиумот „Локално“ потенцираше дека на следните избори ќе настапи со сопствена програма ...
| | веќе видена | слични

Во Македонија не постојат само СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ. Нашата коалиција е со граѓаните и од граѓаните за граѓаните, го креираме движењето да им служи на нив, а не ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поранешниот министер за финансии Трајко Славески е песимист дека нешто значајно може да се направи сега, од оваа перспектива, за да се преживее, како што ја ...
| | веќе видена | слични

Интервју на Трајко Славески член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ за порталот Локално Во последниов период е актуелен конфликтот помеѓу вашата партија и градоначалничката ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Поранешниот министер за надворешни работи, Никола Димитров, вечерва во Тема на денот во дневникот на телевизија Сител, го изнесе своето мислење дека Алијанса ...
сите 595 | | | веќе видена

Откако премиерот Димитар Ковачевски во петокот со својот бугарски колега Галаб Донев во телефонски разговор се заложија за мирно и безбедно чествување на ...
сите 590 | | | веќе видена

Вечерва ќе се одржи трибина Гоце е Македонија по повод 151 година од раѓањето на македонскиот револуционер, великан, апостол на Македонската Револуционерна ...
сите 523 | | | веќе видена

Статистиката во јануари е ужасна – само во семејствата има шест убиства. Државата го регистрира овој тренд но не презема ништо посебно. „Син уби татко“, „Татко ...
сите 326 | | | веќе видена

Двочасовната средба што се одржа зад затворени врати во Влада меѓу преговарачките тимови на премиерот, Димитар Ковачевски и лидерот на АА, Арбен Таравари, ...
сите 76 | | | веќе видена

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е често напаѓан од страна на јавноста поради неговото однесување на теренот, а често знае бесот да го истури на ...
сите 232 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден денеска најави дека со претседателот Володимир Зеленски ќе разговара за најновите барања на Украина за софистицирано оружје ...
сите 240 | | | веќе видена

Зголеменото производство на електрична енергија е основа наредниот период да имаме можно намалување на електричната енергија, истакна претседателот на Владата, ...
сите 145 | | | веќе видена

На 30.01.2023 во 09.00 часот во СВР Скопје, 42-годишна жена од скопско село пријавила дека околу 08.00 часот малолетник од скопско село, кој бил во љубoвна ...
сите 252 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Димитриевски: Во Македонија има нови сили подготвени да излезат и да работат од граѓаните за граѓаните

Од:
До кого (е-маил):
Порака: