Поскапеа горивата, литар дизел повторно надмина 100 денари

Француските синдикати започнаа генерален штрајк во вторникот барајќи повисоки плати во услови на децениска висока инфлација, а за претседателот Емануел Макрон ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии
9 копии

Франција денеска се подготвува за големи нарушувања откако синдикатите свикаа национален штрајк во транспортот, бидејќи остануваат во ќорсокак со владата ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии

Хрватскиот енергетскиот експерт Давор Штерн, во студиото Н1 ги коментираше најавите за поскапување на бензинот. Штерн рече дека владата тешко може да го спречи ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Цените на горивата ќе се намалат за 0,43 отсто, одлучи Регулаторната комисија за енергетика на Република Македонија . Референтните цени на нафтените деривати ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Алијанса за Албанците чека да види дали владејачките партии ќе ги исполнат нејзините барања за влез во владиното мнозинство и ако тоа не се случи, ...
сите 502 | | | веќе видена

Има надворешни фактори кои не сакаат Бугарија и Македонија да бидат во добри односи. Тоа се оние луѓе кои не сакаат РСМ да биде дел од Европската Унија. Тоа се ...
сите 828 | | | веќе видена

Бугарскиот европратеник Ангел Џамбаски не престанува со обвинувањата на сметка на Македонија и во објава на Фејсбук вели дека „пропагандата ...
сите 255 | | | веќе видена

Лидерот на партијата Вазраждание која има 27 пратеници во парламентот на Бугарија кој е составен од 240 народни претставници отворено бара припојување на ...
сите 55 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Поскапеа горивата, литар дизел повторно надмина 100 денари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: