Жител на Бродец осомничен за измами


2 копии

Докторот Жан Митрев побарал од судот да изрече привремена мерка за забрана за објавување на содржини поврзани со документарниот филм „ Нечиста крв ” на ...
| | веќе видена | слични

Расте семејното насилство, особено врз жените, во сите форми – од силување, присилување и тепање, до киднапирање, односно држење под клуч и забранување да се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Актуелната градоначалничка на Скопје, Данела Арсовска, на 12 мај годинава била повикана на разговор во полициска станица за опожареното возило на извршната ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Неделникот „Фокус“ објави сторија во која посочува оти направиле увид во полицискиот записник во кој се објаснети сите случувања што му претходеле на палењето ...
| | веќе видена | слични

Сторија на „Фокус“ за градоначалничката на Град Скопје Данела Арсовска и случајот со палењето на возилото на извршната директорка на Сојузот на стопански ...
| | веќе видена | слични

,,Како Арсовска со навреди и закани ја терала извршната директорка да си оди од ССК” е насловот на текстот во печатеното издание на неделникот Фокус во кој е ...
| | веќе видена | слични

Според судот, убиството било во нужна одбрана, а битолското обвинителство смета дека убиството било умислено и најавува жалба на пресудата.  „Одлуката ќе биде ...
| | веќе видена | слични

Останато

Директорот на Институтот за економија и меѓународни односи на Бугарија, Лубомир Ќучуков, во интервју за 24 Часа.бг со непромислените постапки на една ...
сите 601 | | | веќе видена

Република Северна Македонија годинава со 40 индексни поени е рангирана на 85 место од можни 180 на Индексот на перцепција на корупцијата (ИПК) за 2022 година ...
сите 60 | | | веќе видена

Претседателот на ДУИ, Али Ахмети за време на вчерашниот собир во Тетово рече дека лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски ја видел војната само на ...
сите 126 | | | веќе видена

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е често напаѓан од страна на јавноста поради неговото однесување на теренот, а често знае бесот да го истури на ...
сите 342 | | | веќе видена

Претседателот на Бразил, Лула да Силва, изјави дека е подготвен да посредува меѓу претседателите на Русија и Украина, Владимир Путин и Володимир Зеленски, ...
сите 325 | | | веќе видена

Статистиката во јануари е ужасна – само во семејствата има шест убиства. Државата го регистрира овој тренд но не презема ништо посебно. „Син уби татко“, „Татко ...
сите 143 | | | веќе видена

Ковачевски и Пендаровски да не кријат кои странски агентури стојат зад тензиите со Бугарија и антимакедонската пропаганда, ако не ги обелоденат, значи дека ги ...
сите 131 | | | веќе видена

„Деветнаесетгодишна кичевчанка пријавила скопски таксист дека ја допирал по телото додека ја превезувал"; „Дечкото ја претепал и пукал во неа", „Кавадарчанец ...
сите 13 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Жител на Бродец осомничен за измами

Од:
До кого (е-маил):
Порака: