Приведени двајца скопјани кај кои била пронајдена дрога

16 копии

На 16.10.2022 околу 09.30 часот во СВР Скопје, Ж.И. пријавил дека на планината Китка, на 10 км над с.Вражале, скопско, го пронашле починат Ј.Ј.(33) од Скопје, ...
| | веќе видена | слични

Вчера во 22:30 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул. „Железничка“ во Скопје бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу З. Т. (40) и К. ...
| | веќе видена | слични

Денеска во 02:15 часот во Куманово, полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода А. Ј. (25) од Куманово затоа што физички ги нападнал неговата ...
| | веќе видена | слични

Вчера во 12:00 часот во СВР Скопје, 48 – годишна жена од Скопје пријавила дека пред околу две години, нејзиниот поранешен партнер И. Н. (44), во викенд куќа во ...
| | веќе видена | слични

Вчера во 14 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул. „Благој Давков“ бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу Ф. И. (37) и М. Н. И. (42) ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ние продолжуваме да ја мислиме Македонија како територија, а не како народ Со нашиот став за преговорите за членство во ЕУ, затворивме многу европски врати за ...
сите 679 | | | веќе видена

Основните претпоставки на ова владино мнозинство се на линија на тоа што Алијанса за Албанци го застапува, а тоа е стратешкото партнерство со САД, продолжување ...
сите 271 | | | веќе видена

Алијанса на Албанците и без влегувањето најавува дека би гласала за уставните амандмани, што значи дека доколку овој чекор се случи не прави разлика во таа ...
сите 303 | | | веќе видена

На 30.01.2023 во 09.00 часот во СВР Скопје, 42-годишна жена од скопско село пријавила дека околу 08.00 часот малолетник од скопско село, кој бил во љубoвна ...
сите 408 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден денеска најави дека со претседателот Володимир Зеленски ќе разговара за најновите барања на Украина за софистицирано оружје ...
сите 420 | | | веќе видена

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е често напаѓан од страна на јавноста поради неговото однесување на теренот, а често знае бесот да го истури на ...
сите 235 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Приведени двајца скопјани кај кои била пронајдена дрога

Од:
До кого (е-маил):
Порака: