Приведен криумчар од Србија, пронајдени мигранти

Денеска во 02:15 часот во Куманово, полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода А. Ј. (25) од Куманово затоа што физички ги нападнал неговата ...
| | веќе видена | слични

СВР Охрид поднесе кривична пријава против Н. П. (55) од Охрид поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „узурпација на недвижности“. Тој, во ...
| | веќе видена | слични

СВР Штип поднесе кривична пријава против Е.М.(36) од Кочани поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „насилство“ и „напад врз службено лице ...
| | веќе видена | слични
11 копии
3 копии

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кавадарци поднесе кривична пријава против против Ф.Н. (22) и Н.Р. (26), двајцата од Кавадарци, поради ...
| | веќе видена | слични
3 копии

СВР Штип поднесе кривична пријава против Ј.Б.(24), К.К.(52) и М.Д.(43), поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело „насилство“. На 30.08.2022 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Проширувањето на сегашното мнозинство кое што ја подржува владата е со идеја да се купи време од двете партии на власт СДСМ и ДУИ до редовниот термин на ...
сите 647 | | | веќе видена

Вчера во 12.29 часот во СВР Скопје било пријавено дека во 12.15 и во 12.25 часот на бул.„Александар Македонски“ во Скопје, двајца малолетници од Скопје биле ...
сите 415 | | | веќе видена

Претседателот на Алијанса за Албанците, Арбен Таравари вечерва изјави дека за неколку дена ќе се знае дали тие ќе станат дел од Владата или не. Оваа работа, ...
сите 242 | | | веќе видена

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е често напаѓан од страна на јавноста поради неговото однесување на теренот, а често знае бесот да го истури на ...
сите 275 | | | веќе видена

Според безбедносни извори во Берлин, обуката на украинските војници треба да започне денеска. Германската влада, по консултации со САД, во јануари се согласи ...
сите 254 | | | веќе видена

Никола ГРУЕВСКИ Од секогаш сум тврдел дека македонското прашање може да се затвори само тогаш кога ќе е во корист на Македонија и на македонскиот народ и само ...
сите 192 | | | веќе видена

„Неверојатно е, но германските тенкови „Леопард“ со насликани крстови повторно ни се закануваат“, рече рускиот претседател во Волгоград (поранешен Сталинград), ...
сите 141 | | | веќе видена

Денеска попладне и во текот на ноќта ќе има повремени врнежи кои ќе бидат претежно од снег со слаб до умерен интензитет. До изутрина на планините снежната ...
сите 223 | | | веќе видена

Претседателот на Владата Димитар Ковачевски денеска присуствуваше на потпишувањето на Договорот за надзор и правен трансакциски советник за изградба на ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Приведен криумчар од Србија, пронајдени мигранти

Од:
До кого (е-маил):
Порака: