Ѓерасов: Загрозени над 7000 работни места во индустријата


2 копии

Доколку нема помош од државата поголемиот број хотели, кои се на слободниот пазар на електрична енергија ќе бидат принудени да стават клуч на врата. Големите ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 17. октомври 2022 (ИНПРЕС) – Во периодот што следи ќе има затворање на дел од хотелските капацитети во Охрид и Струга. По ковид пандемијата, и ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Во штипските училишта нема да има реатрикции во текот на грејната сезона. Обезбедени се доволно количини енергенси и грејната сезона во училиштата, градинките ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Со стартот на грејната сезона започнуваат и главоболките.Топлиот дом за поголемиот дел од граѓаните ќе биде луксуз тие стравуваат колкави ќе бидат сметките кои ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Централата ТЕ-ТО е еден од клучните капацитети во решавањето на енергетската криза. Денеска имавме разговори со менаџментот за да се договориме како заеднички ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути На работните средби со претседателот на Комората Бранко Азески, менаџментот на компаниите „Кожувчанка“ ДОО Кавадарци и Металопромет – ...
| | веќе видена | слични

 Ваква порака добил претседателот на Стопанската комора на Македонија при посетата на компаниите „Кожувчанка“ и „Металопромет“. Од „Кожувчанка“ посочиле дека ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Без поддршка од државата, прашање на време е кога ќе затворат компаниите кои се соочуваат со неколкукратно повисоки трошоци за електрична енергија. Ваква ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Релативизацијата е многу опасна работа од официјален функционер како претседател на Република Македонија, порачува проф. д-р Тања Каракамишева, во врска со ...
сите 166 | | | веќе видена

Новак Ѓоковиќ денеска ја освои десеттата титула на Австралија опен, а 22 во кариерата. Тој постојано вели дека освен родителите, најголема поддршка отсекогаш ...
сите 313 | | | веќе видена

Има надворешни фактори кои не сакаат Бугарија и Северна Македонија да бидат во добри односи. Тоа се оние луѓе кои не сакаат РСМ да биде дел од Европската ...
сите 130 | | | веќе видена

Четириесетгодишна скопјанка, вчера, во 20:30 часот во Полициска станица Центар, пријавила дека по претходна расправија, била физички нападната од нејзиниот ...
сите 156 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ѓерасов: Загрозени над 7000 работни места во индустријата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: