Енергетскиот колапс се заканува да остави на улица од 7.000 до 9.000 работници во индустријата


Енергетскиот колапс се заканува да остави на улица од 7.000 до 9.000 работници во индустријата, вели Игор Ѓерасов, претседател на Синдикат на индустрија, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на Регулаторна комисија за енергетика, Марко Бислимовски за „Студио 10“ рече дека минати се времињата кога еден стан со парно се загревал со ...
| | веќе видена | слични

М инати се времињата кога еден стан со парно се загревал со температура од 24 степени Ц елзиусови и повеќ е, изјави претседателот на Регулаторна комисија за ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Крајната цел е основните и средните училишта, македонските компании, јавните комунални претпријатија и прочистителните станици да добијат пониска цена на ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Регулаторната комисија за енергетика, Марко Бислимовски, за ТВ 24 објасни зошто се изјалови надежта на Владата за набавка на електрична ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Во штипските училишта нема да има реатрикции во текот на грејната сезона. Обезбедени се доволно количини енергенси и грејната сезона во училиштата, градинките ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Со стартот на грејната сезона започнуваат и главоболките.Топлиот дом за поголемиот дел од граѓаните ќе биде луксуз тие стравуваат колкави ќе бидат сметките кои ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Премиерот Димитар Ковачевски смета дека е можно да се најде решение за вклучувањето на сите училишта на регулираниот пазар на електрична енергија и за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Алијанса за Албанците чека да види дали владејачките партии ќе ги исполнат нејзините барања за влез во владиното мнозинство и ако тоа не се случи, ...
сите 509 | | | веќе видена

Има надворешни фактори кои не сакаат Бугарија и Северна Македонија да бидат во добри односи. Тоа се оние луѓе кои не сакаат РСМ да биде дел од Европската ...
сите 671 | | | веќе видена

Релативизацијата е многу опасна работа од официјален функционер како претседател на Република Македонија, порачува проф. д-р Тања Каракамишева, во врска со ...
сите 245 | | | веќе видена

Денес заседаваше Централниот Комитет на Патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ, Гоце Делчев при што беа донесени повеќе заклучоци. Пред да ги прочитам заклучоците ...
сите 163 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Енергетскиот колапс се заканува да остави на улица од 7.000 до 9.000 работници во индустријата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: