Осум дена притвор за осомничен за измама од тетовски Бродец

6 копии
10 копии

Изминатата ноќ кон саботата во периодот од 00.00 до 04.00 часот од страна на секторите за внатрешни работи и патролни тимови составени од полициски службеници ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

При акциска контрола во угостителски објекти на територијата на цела држава, полициски службеници лишиле од слобода две лица откако кај едниот е пронајдена ...
| | веќе видена | слични

Велешката полиција соопшти дека синоќа нејзините припадници четири часа вршеле рација во угостителски локали во градот, но не нашла ништо посебно. „Денеска ...
| | веќе видена | слични

Рано утрово патролни полициски тимови спроведена е акциска контрола во угостителски објекти на територијата на цела држава при што се приведени две лица, Д.Р. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

СВР Штип поднесе кривична пријава против Е.М.(36) од Кочани поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „насилство“ и „напад врз службено лице ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Релативизацијата е многу опасна работа од официјален функционер како претседател на Република Македонија, порачува проф. д-р Тања Каракамишева, во врска со ...
сите 572 | | | веќе видена

Новата бугарска декларација за Македонија која треба да се најде на гласање во бугарското Собрание содржи девет точки. Одговорот од македонска страна е ...
сите 582 | | | веќе видена

Денес заседаваше Централниот Комитет на Патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ, Гоце Делчев при што беа донесени повеќе заклучоци. Пред да ги прочитам заклучоците ...
сите 831 | | | веќе видена

Има надворешни фактори кои не сакаат Бугарија и Македонија да бидат во добри односи. Тоа се оние луѓе кои не сакаат РСМ да биде дел од Европската Унија. Тоа се ...
сите 111 | | | веќе видена

Немало потреба за никакви мерки за обезбедување присуство за внукот на Али Ахмети иако кај него била пронајдена марухуана, но и дигитална вага, со траги од ...
сите 144 | | | веќе видена

Бугарскиот европратеник Ангел Џамбаски не престанува со обвинувањата на сметка на Македонија и во објава на Фејсбук вели дека „пропагандата ...
сите 107 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Осум дена притвор за осомничен за измама од тетовски Бродец

Од:
До кого (е-маил):
Порака: