Фатен измамник од Бродец: Ветувал добивање разни документи, исчезнувал откако ќе ги добиел парите

Педесет и двегодишник од тетовско Бродец доби притвор откако беше приведен како осомничен за измама на четири луѓе од Тетовско. Судија во претходна постапка по ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во петокот во Скопје, полициски службеници од СВР Скопје – Полициско одделение Шуто Оризари лишиле од слобода двајца малолетници од Скопје, кои се осомничени ...
| | веќе видена | слични
8 копии
9 копии
9 копии

На 15.10.2022 во Скопје, полициски службеници од СВР Скопје - Полициско одделение Шуто Оризари лишиле од слобода двајца малолетници од Скопје. По преземени ...
| | веќе видена | слични

-По преземени мерки и извршени оперативни проверки, полициски службеници од Отсекот за општ криминал од криминалистичката полиција при СВР Битола во содејство ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Двајца малолетници од скопско Шуто ?Оризри се приведен вичера бидејќи се осомничени дека на 12. месецов влегле во продавница во Битола на „Широк Сокак“, ја ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Релативизацијата е многу опасна работа од официјален функционер како претседател на Република Македонија, порачува проф. д-р Тања Каракамишева, во врска со ...
сите 166 | | | веќе видена

Новак Ѓоковиќ денеска ја освои десеттата титула на Австралија опен, а 22 во кариерата. Тој постојано вели дека освен родителите, најголема поддршка отсекогаш ...
сите 313 | | | веќе видена

Има надворешни фактори кои не сакаат Бугарија и Северна Македонија да бидат во добри односи. Тоа се оние луѓе кои не сакаат РСМ да биде дел од Европската ...
сите 130 | | | веќе видена

Четириесетгодишна скопјанка, вчера, во 20:30 часот во Полициска станица Центар, пријавила дека по претходна расправија, била физички нападната од нејзиниот ...
сите 156 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Фатен измамник од Бродец: Ветувал добивање разни документи, исчезнувал откако ќе ги добиел парите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: