Болсонаро: Да беше Трамп претседател на Америка, немаше да има војна во Украина


Бразилскиот претседател Жаир Болсонаро изјави дека се согласува со некои кои мислат дека војната во Украина немаше да се случи доколку поранешниот американски ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот претседател на САД Доналд Трамп доби наредба да сведочи и да предложи соодветни документи пред Комитетот на Конгресот, кој го истражува нападот врз ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Доналд Трамп е американски бизнисмен и политичар кој стана претседател на Соединетите Американски Држави во 2016 година.Тој е еден од најбогатите и ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Комитетот на американскиот Конгрес кој го истражува нападот на Капитол на 6 јануари 2021 година, изгласа да му се нареди на поранешниот претседател Доналд ...
| | веќе видена | слични
2 копии

– Претседателот сè уште верува дека дипломатскиот пат напред е најдобриот начин да се постигне тој исход, рече Џон Кирби.– Не сме блиску до обезбедување на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Продолжувањето на нуклеарниот договор со Иран „не е блиску“, изјави портпаролот на Комитетот за национална безбедност на Белата куќа. – Претседателот сè уште ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

ЗАТВОРЕНА Е УЛИЦАТА САМОИЛОВА МВР соопшти дека од денеска се воведува посебен режим на сообраќај во Скопје, поради чествувањето на раѓањето на Гоце Делчев во ...
сите 594 | | | веќе видена

Вчера во 12.29 часот во СВР Скопје било пријавено дека во 12.15 и во 12.25 часот на бул.„Александар Македонски“ во Скопје, двајца малолетници од Скопје биле ...
сите 415 | | | веќе видена

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е често напаѓан од страна на јавноста поради неговото однесување на теренот, а често знае бесот да го истури на ...
сите 275 | | | веќе видена

Според безбедносни извори во Берлин, обуката на украинските војници треба да започне денеска. Германската влада, по консултации со САД, во јануари се согласи ...
сите 254 | | | веќе видена

Надлежните не откриваат имиња, но на 14 бугарски државјани во сабота нема да им биде дозволен влез во државата доколку се обидат да присуствуваат на ...
сите 192 | | | веќе видена

Ковачевски и Пендаровски бидејќи не ги обелоденуваат агентурните мрежи и финансиери на бугарските клубови тие директно работат за нив. Пендаровски не може да ...
сите 101 | | | веќе видена

„Неверојатно е, но германските тенкови „Леопард“ со насликани крстови повторно ни се закануваат“, рече рускиот претседател во Волгоград (поранешен Сталинград), ...
сите 141 | | | веќе видена

Денеска попладне и во текот на ноќта ќе има повремени врнежи кои ќе бидат претежно од снег со слаб до умерен интензитет. До изутрина на планините снежната ...
сите 223 | | | веќе видена

Космополитискиот македонизам на Гоце Делчев е колосален: и етички, и морален, и алтруистички, и универзално вредносен, а истовремено и највисок- патриотски! Но ...
сите 35 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Болсонаро: Да беше Трамп претседател на Америка, немаше да има војна во Украина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: