ВО ЖИВО: Мицкоски во „360 степени“

5 копии

Раководството на ВМТО-ДПМНЕ присуствуваше на одбележувањето на 32-годишнината од основањето на општинскиот комитет на партијата во Куманово. 32 години од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ денеска го посети општинскиот комитет во Чаир. По средбата тој напиша дека промените мора да се случат час поскоро и оти народот станува ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва имаше средба со Општинскиот комитет на партијата во Сопиште. Посочивме дека мораме заеднички да се ...
| | веќе видена | слични

Денеска во 19:00 часот во Македонска опера и балет, по повод 20 годишнината на партијата Демократски сили на Ромите, предводена од Шабан Салиу, претседателот ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

„Мицкоски има обврска да каже со кои фирми договарал набавка на јаглен од Индонезија? Ние можеме да увеземе нафта од други места, но не од Русија и други ...
| | веќе видена | слични

„Има информации дека Мицкоски редовно комуницира со Руска амбасада. А тие на членови на ВМРО-ДПМНЕ им зборуваат против Мицкоски и ги насочуваат кон Апасиев“ ...
| | веќе видена | слични

„Од почетокот знаев дека ќе бидам министер за еден ден, тоа беше договорено. Поентата беше да сработам за ВМРО-ДПМНЕ. Јас што можам за еден ден да направам, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Украинскиот претседател, Володимир Зеленски, изјави дека не сака да гледа како Израел балансира меѓу Украина и Русија, пишува „Тајмс оф Израел“. Говорејќи на ...
сите 296 | | | веќе видена

Болницата АџиБадем Систина сподели трогателна приказна за тоа како големиот лекар, проф.д-р Јовица Угриновски, го спаси животот на едно мало момче. Д-р ...
сите 44 | | | веќе видена

Оливер Лукаровски, Зарко Милошевски и Зоран Ангеловски се имињата кои се во трка за шеф на Агенцијата за национална безбедност, на местото на Виктор Димовски, ...
сите 225 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВО ЖИВО: Мицкоски во „360 степени“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: