Ковачевски за „Броило“: Јас сум основач на „Пиксел“, но кога станав министер ги отстапив уделите


Јас еден од сновачите на компанијата „Пиксел“ која е формирана 2017/2018 година, но кога станав министер јас ги отстапив уделите, рече премиерот Димитар ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Јавното обвинителство треба да отвори случај и да го испита целиот соларен картел на Ковачевски, тежок 26 милиони евра. Јавното обвинителство треба да ги земе ...
| | веќе видена | слични

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ реагираше на синоќешното интервју на премиерот Димитар Ковачевски , велејќи дека тој „признал дека власта има конфликти, поделби и е ...
| | веќе видена | слични

Дезертерот Ковачевски во вечерашното интервју призна дека власта има конфликти, поделби и е разединета, освен во моментите кога крадат и прават криминал. ...
| | веќе видена | слични

Соопштение до јавноста, реакција на интервјуто на Димитар Ковачевски, во емисијата 360 Степени на ТВ АЛСАТ М Дезертерот Ковачевски во вечерашното интервју ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ реагираше на интервјуто на Димитар Ковачевски во кое порачаа дека премиерот признал дека власта има конфликти. „Дезертерот Ковачевски во вечерашното ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Со нападите Ковачевски само покажува дека е целосно вклучен во аферата „Броило“ од 26 милиони евра и затоа нема демант и се обидуваат да ја сокријат темата да ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Почитувани, ЈО да отвори постапка, дали Ковачевски е дел од злосторничко здружение во соларниот картел тежок 26 милиони евра? ЈО не смее да ги игнорира фактите ...
| | веќе видена | слични
2 копии

ДКСК јавно се избламира изигрувајќи адвокат на дезертерот Ковачевски. Без јасна елаборација во јавноста тие побрзаа да го амнестираат Ковачевски за аферата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ќемал Муриќ од „Слобода превоз“ денеска информираше дека Координативното тело на приватните превозници донело одлука протестите од раскрсницата кај Црвен крст ...
сите 444 | | | веќе видена

„Работите да бидат појасни, ова е коалицијата против Скопје, а лепак се провизии, криминал и за “џепарац за џоинт”, напиша портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум ...
сите 358 | | | веќе видена

Преземено од Локално.мк Четврти ден од протестите на скопските приватни автобуси. Толку трае и нервозата кај граѓаните поради блокадите на улиците. Се ...
сите 100 | | | веќе видена

В.д претседателот на Алијанса за Албанците Арбен Таравари очекува да се раздвижи, како што вели, борбата против корупцијата на високо ниво кај власта со ...
сите 184 | | | веќе видена

Односите се сменија преку ноќ во моментот кога јас застанав во одбрана на приватните превозници и одбрана на побарувањата на нивниот долг веќе следниот ден ...
сите 63 | | | веќе видена

Денешниот државен и верски празник Св. Климент Охридски е безвременски синоним на македонската духовност, писменост и идентитет. Чествувањето на Св. Климент ...
сите 198 | | | веќе видена

Фактот што странци ќе гонат криминал и корупција во Македонија е пораз за МВР на Спасовски и распупеното правосудство. Ова е јавно признание на нивната ...
сите 207 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ковачевски за „Броило“: Јас сум основач на „Пиксел“, но кога станав министер ги отстапив уделите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: