Инфлацијата достигна 18,7% во септември, мерки за помош на граѓаните следната недела

Инфлацијата со нов рекорд, трошоците за живот растат. Нов рекорд на инфлацијата. Во септември измерени 18,7% во споредба со истиот месец лани. Поскапело ...
| | веќе видена | слични

Граѓаните го губат темпото со поскапувњата. Речиси нема ден тие во маркетите да не се соочат со поскап, леб, млеко и основни продукти за исхраната. Во јавноста ...
| | веќе видена | слични
2 копии

И натаму ќе растат цените на млечните производи, поради намаленото производство на млекото во државата, скапите енергенси, ама и поскапата работна рака. ...
| | веќе видена | слични

–Како може да се издржува семејство со 200 евра?!, вели еден граѓанин. Цените на производите на пазарите се двојно зголемени во однос на минатата година. Еден ...
| | веќе видена | слични

Владата на јужниот сосед прави обиди да ја смири инфлацијата за своите граѓани Супермаркетите во Грција ќе воведат таканаречената „кошница за домаќинствата“ со ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Основни прехранбени продукти, производи за лична хигиена, средства за чистење, производи за бебиња и домашни миленици, според грчките медиуми, се дел од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ние продолжуваме да ја мислиме Македонија како територија, а не како народ Со нашиот став за преговорите за членство во ЕУ, затворивме многу европски врати за ...
сите 679 | | | веќе видена

Основните претпоставки на ова владино мнозинство се на линија на тоа што Алијанса за Албанци го застапува, а тоа е стратешкото партнерство со САД, продолжување ...
сите 271 | | | веќе видена

Алијанса на Албанците и без влегувањето најавува дека би гласала за уставните амандмани, што значи дека доколку овој чекор се случи не прави разлика во таа ...
сите 303 | | | веќе видена

На 30.01.2023 во 09.00 часот во СВР Скопје, 42-годишна жена од скопско село пријавила дека околу 08.00 часот малолетник од скопско село, кој бил во љубoвна ...
сите 408 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден денеска најави дека со претседателот Володимир Зеленски ќе разговара за најновите барања на Украина за софистицирано оружје ...
сите 420 | | | веќе видена

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е често напаѓан од страна на јавноста поради неговото однесување на теренот, а често знае бесот да го истури на ...
сите 235 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Инфлацијата достигна 18,7% во септември, мерки за помош на граѓаните следната недела

Од:
До кого (е-маил):
Порака: