Ковачевски: Се преговара и за гас и да има алтернативен енергенс


2 копии

Министерот за економија Крешник Бектеши вели дека граѓаните ќе добиваат топлинска енергија непречено до крајот на грејната сезона, како и дека потрошувачите не ...
| | веќе видена | слични

Точно е дека утрово скопјани се разбудија со топли радијатори, но изгледа радоста кратко траеше, бидејќи по се изгледа дека надлежните само што „го видоа ...
| | веќе видена | слични

Утринава скопјани се разбудија со млаки радијатори. Грејната сезона официјално почна, но високите температури надвор го исклучија греењето во 9 часот утринава. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Најголем дел од Скопјани денеска добија парно греење, но само 3 часа. Топлинската енергија била исклучена по 9 часот, бидејќи потребната температура од 12 ...
| | веќе видена | слични

Министерот за економија Крешник Бектеши и директорот на АД ЕСМ Васко Ковачевски ја посетија Топланата Исток со што го означија стартот на грејната сезона. ...
| | веќе видена | слични

Вкупно за 611 илјади домаќинства е обезбедена електрична енергија од домашното производство на ЕСМ како и парно за 60 илјади потрошувачи во Скопје. Министерот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Додека јавноста очекува решенија на Градот за јавниот превоз, еклатантно неспособната Арсовска го принудува директорот на „Паркови и зеленило“ да чита текстови ...
сите 451 | | | веќе видена

Бугарскиот пратеник Костадин Костадинов, кој на отворањето на Културно-информативниот центар на Бугарија во Скопје го повтори радикалниот став дека Македонија ...
сите 338 | | | веќе видена

На 27.11.2022 околу 05:10 часот во близина на крстосница „Богородица“ на локалниот пат Гевгелија – Богданци, полициски службеници од Полициската станица за ...
сите 417 | | | веќе видена

Kонтроверзниот украински бизнисмен Олександар Онишченко за Сител вели дека сите документи со кои го добил македонското државјанство се легални. Онишченко ...
сите 289 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ковачевски: Се преговара и за гас и да има алтернативен енергенс

Од:
До кого (е-маил):
Порака: